Wóz czy przewóz?

13 lut 2015

Akcjonariusze firmy Fota, która od roku znajduje się w stanie upadłości
układowej, zdecydowali się oddać kontrolę nad spółką zewnętrznemu inwestorowi.
Wydaje się, że to ostatnia szansa na utrzymanie marki Fota na rynku. Ponoć
przejęciem udziałów zainteresowany jest pewien szwajcarski fundusz. Problem w
tym, że nie wiadomo jeszcze, co na ten temat sądzą tzw. wierzyciele
pozaukładowi, czyli banki.

Szkoda byłoby, gdyby ta zasłużona dla polskiego aftermarketu firma odeszła do
historii, tym bardziej, że wielu ludzi straciłoby pracę. Życzymy więc
powodzenia.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

FOTA – w oczekiwaniu na porozumienie
z bankami

Świadcząca usługi na rynku kapitałowym toruńska spółka CDE porozumiała się z akcjonariuszami firmy FOTA znajdującej się w upadłości układowej w sprawie pozyskania dla niej inwestora finansowego. Jednak jego zaangażowanie będzie uzależnione od porozumienia z bankami wierzycielami.

miniaturka

ASG, PSG, ESG,
czyli innowacje w skrzyniach biegów

Systematycznie zmniejsza się liczba nowych modeli samochodów, w których stosowane są skrzynie biegów w ich najbardziej klasycznej postaci. Znaczna w tym zasługa należącej do grupy Schaeffler firmy LuK, która opracowuje nowe, innowacyjne przekładnie.

miniaturka

Jak się przebije, to się uszczelni

Firma Michelin zaprezentowała oponę samouszczelniającą. Ma być ona – wedle zapewnień producenta – odporna na skutki przebicia. Od przyszłego roku innowacyjne ogumienie przeznaczone do samochodów osobowych i dostawczych będzie dostępne na rynku.

miniaturka

Federal-Mogul, CNG i świece zapłonowe

Z myślą o pojazdach zasilanym sprężonym gazem ziemnym (CNG) w Federal-Mogul opracowane zostały specjalne świece zapłonowe. Prace te podjęto, gdyż coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin oraz rosnąca presja by korzystać ze zrównoważonych źródeł energii powodują zwiększone zainteresowanie takimi pojazdami w transporcie, szczególnie miejskim.

miniaturka

Wymień stary tester, aktualizuj oprogramowanie

Trwa podwójna promocja Delphi związana z testerami diagnostycznymi tej firmy. W ramach jednej można stare urządzenie zamienić na nowe, korzystając z drugiej klient poza najnowszym oprogramowaniem zyskuje dodatkowe korzyści.

miniaturka

Nowa rodzina reflektorów

W gamie produktów firmy Valeo pojawiła rodzina 12 reflektorów dodatkowych serii Super Oscar LED opracowanych z myślą o pojazdach użytkowych. Oferowane są one pod należącą do Valeo znaną marka Ciebié.

Zostaw Komentarz