Wspieraj krajowych producentów części

19 lut 2014

montuje_polskie_czesciRuszyła nowa, ogólnopolska kampania, której celem jest promowanie zakupów części motoryzacyjnych pochodzących od polskich producentów. Prowadzone w jej ramach działania kierowane są przede wszystkim do pracowników warsztatów samochodowych. Przesłanie akcji jest proste – warto wybierać to, co dobre i krajowe.

 Części motoryzacyjne wytwarzane przez polskie firmy w wielu przypadkach stanowią solidną alternatywę dla droższych produktów znanych, zagranicznych marek. Jednocześnie standard dobrych krajowych części jest nieporównywalne wyższy niż tanich elementów pochodzących z Dalekiego Wschodu.

 Dobry produkt nie wystarczy

W dobie rosnącej globalnej konkurencji posiadanie dobrego produktu nie zawsze jednak wystarcza, by odnieść rynkowy sukces. Dlatego polscy producenci części postanowili wspólnymi siłami zawalczyć o należne im miejsce w świadomości klientów. W tym celu zainicjowano ogólnopolską kampanię, której celem jest promowanie polskich produktów wśród pracowników branży warsztatowej oraz użytkowników samochodów.

W gronie inicjatorów kampanii znalazły się firmy takie jak Asmet, ENZet, Lumag oraz Tedgum. Lista jednak jest otwarta, więc w każdej chwili mogą dopisać się na nią także inne polskie przedsiębiorstwa wytwarzające części o odpowiednim standardzie.

Pamiętaj: tylko części o odpowiedniej jakości gwarantują, że naprawa przyniesie oczekiwany skutek.

Korzyść dla wszystkich

Przesłaniem całego przedsięwzięcia jest podkreślenie roli rodzimych producentów w polskiej gospodarce. Chodzi też o uświadomienie, że większa sprzedaż krajowych elementów oznacza więcej środków na inwestycje i rozwój polskich firm, i w konsekwencji więcej miejsc pracy.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tych celów ma być, prowadzona wspólnie przez firmy biorące udział w kampanii, akcja edukacyjna i informacyjna. Ma ona przekonać mechaników, sprzedawców części, właścicieli sklepów i warsztatów, że warto polecać klientom polskie produkty, gdyż wszystkim się to opłaci.

 Każdy może poprzeć

Funkcjonuje już strona internetowa kampanii, dostępna jest ona pod adresem www.polskieczesci.pl. Można będzie znaleźć na niej komplet informacji na temat prowadzonych działań oraz opisy firm zaangażowanych w akcję.

Kampania ma też własny profil na portalu społecznościowym Facebook. Kliknięcie „Lubię to” umożliwi śledzenie na bieżąco kolejnych działań twórców akcji oraz rynkowych poczynań polskich producentów.

Dodajmy jeszcze, że każda osoba zawodowo związana z branżą motoryzacyjną może wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy. Na stronie internetowej www.polskieczesci.pl dostępny jest formularz, którzy umożliwia właścicielom lub pracownikom warsztatów i sklepów motoryzacyjnych, wyrażenie aprobaty dla akcji. Wiąże się to z dodatkowymi korzyściami. Firmy wspierające kampanię otrzymają bowiem materiały promocyjne do wykorzystania w swojej pracy. Możliwe będzie także otrzymanie zaproszenia na wizytę w fabrykach polskich producentów części by na własne oczy przekonać się, jak powstają ich wyroby.

1 comments

Zostaw Komentarz