Wyścig z Sachsem

20 lut 2015

Już po raz trzeci klienci Inter Cars mogą wziąć udział w Sachs Race Cup. W maju i czerwcu tego roku odbędzie się cykl spotkań, podczas których warsztatowcy będą się nie tylko szkolić, ale i dobrze bawić.

Dla klientów Inter Cars zarezerwowano aż 300 zaproszeń na Sachs Race Cup 2015 – 200 dla warsztatów osobowych i 100 dla ciężarowych. Podział taki nie jest przypadkowy, ponieważ organizatorzy przygotowali szkolenia i atrakcje dostosowane do obydwu segmentów rynku. Zaproszenie można wygrać, kupując produkty koncernu ZF (czyli marek: Sachs, Lemfoerder i ZF Parts) od początków stycznia do 10 maja 2015.

Laureaci konkursu wezmą udział w jednym z trzech spotkań:

  • Kamień Śląski – 28.05.2015 (czwartek)
  • Tor Jastrząb k. Radomia – 10.06.2015 (środa)
  • Tor Bednary – 18.06.2014 (czwartek)

Podczas każdego z tych całodniowych spotkania uczestnicy skorzystają ze szkoleń oraz instruktażu dotyczącego sportowej jazdy. ZF buduje specjalnie do tego przeznaczone nowe auta wyścigowe oraz opracowuje oryginalne tematy szkoleń.

Organizatorzy podzielili spotkania na bloki tematyczne.

  • Praktyczne wskazówki warsztatowe

Mechanicy pracujący w warsztatach osobowych będą w tym roku szkolić się w obsłudze systemów CDC, czyli amortyzatorów z bezstopniową regulacją siły tłumienia. Część teoretyczna obejmie budowę i działanie systemu. Uczestnicy wezmą również udział w zajęciach praktycznych, podczas których będą mieli okazję zobaczyć działanie systemu w samochodzie.

Na mechaników z warsztatów ciężarowych czekają natomiast szkolenia poświęcone nowoczesnym systemom amortyzacji drgań w pojazdach komercyjnych. Uczestnicy zyskają wiedzę dotyczącą budowy i działania amortyzatorów CDC, PDC, CALM, ich montażu i diagnozy systemów tłumiących.

  • Eksperckie szkolenie techniczne

Mechanicy „osobowi” przejdą szkolenie dotyczące wymiany oleju w skrzyniach automatycznych, które będzie również obejmowało budowę układu mechatroniki oraz jego demontaż na poszczególne elementy, analizę błędów, czyszczenie, wymianę i montaż poszczególnych komponentów.

Temat szkolenia ciężarowego to nowoczesne układy sprzęgieł w pojazdach komercyjnych. Podczas zajęć poruszone zostaną takie tematy jak: budowa, zasady działania i montażu sprzęgła z samoregulacją X-Tend oraz sprzęgła dwutarczowego. Podczas części praktycznej uczestnicy zajmą się regulacją sprzęgła dwutarczowego oraz sprawdzaniem i korekcją bicia bocznego tarcz sprzęgłowych. Mechanicy dowiedzą się również, z jakimi problemami można się spotkać po wymianie sprzęgieł.

  • Fun Station – mnóstwo dobrej zabawy

W specjalnie przygotowanym pojeździe uczestnicy odbędą serię testów sprawnościowych. Samochód będzie miał dwa „przody” i prowadzić go będzie tandem kierowców. Wykonanie zadania zapewnić może jedynie dobra współpraca. Kolejne zadanie to umiejętne wychodzenie z poślizgu samochodami z zainstalowanymi trolejami oraz próba Jackie Stewarta.

  • Treningi i kwalifikacje pod okiem instruktorów

Uczestnicy zasiądą w specjalnie przygotowanych samochodach BMW E46 w specyfikacji wyścigowej. Podczas kwalifikacji każdy z gości otrzyma możliwość przejechania kilku okrążeń na torze pod bacznym okiem instruktora. Po około 10 minutach jazdy zmierzony zostanie finałowy czas okrążenia.

  • Finały dnia: SACHS Race Cup

Po zakończeniu kwalifikacji przyjdzie czas na wyścigi finałowe. Pięćdziesięciu najlepszych zawodników danego dnia będzie walczyć o pierwsze miejsce na podium oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zostaw Komentarz