Wysokonapięciowy zintegrowany rozrusznik-alternator DENSO

01 gru 2022

Opracowany przez DENSO zintegrowany rozrusznik-alternator jest obecnie dostarczany wyłącznie producentom pojazdów, ale w przyszłości z pewnością trafi także na rynek części zamiennych.

Zintegrowane rozruszniki-alternatory, określane angielskim skrótem ISG, zostały opracowane z myślą o pojazdach z silnikami spalinowymi i wykorzystującymi technologią start/stop, w celu zastąpienia tradycyjnej kombinacji rozrusznika i alternatora. DENSO jest pionierem tych rozwiązań i prace związane z rozwojem doprowadziły do stworzenia wysokonapięciowego zintegrowanego rozrusznika-alternatora chłodzoną cieczą, którego zadaniem jest nie tylko uruchamianie silnika, generowanie energii elektrycznej do ładowania akumulatora i zasilania układów elektrycznych pojazdu, ale także wspomaganie pracy jednostki spalinowej.

Wysokonapięciowy, zintegrowany rozrusznik-alternator (ISG) produkcji DENSO jest obecnie wykorzystywany przez marki BMW, Mini, Renault i Suzuki. W zależności od zastosowania jest napędzany albo paskiem wieloklinowym znajdującym się z przodu silnika albo przez wałek wielowypustowy bezpośrednio do skrzyni biegów i wytwarza trójfazowy, przemienny prąd o wysokim napięciu. W urządzeniu tym wykorzystywany jest stojan specjalnej konstrukcji (z cewkami typu SC – ang. segment conductor), dzięki czemu możliwe było zmniejszenie wymiarów ISG przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

Zostaw Komentarz