Wysyp nowości Delphi

24 wrz 2013

By nadążyć za nieustannymi zmianami zachodzącymi na rynku części zamiennych, związanymi przede wszystkim z pojawianiem się nowych modeli samochodów, każdy poważny dostawca elementów wykorzystywanych do serwisowania i napraw pojazdów, musi systematycznie rozszerzać swa ofertę. W przypadku firm, których gama wyrobów obejmuje wiele linii produktowych oznacza to regularnie powtarzający się wysyp nowości. Na dowód informacje o nowych produktach jakie do swej ofert wprowadza właśnie tylko jedna firma, a mianowicie Delphi.

Delphi-ShockAmortyzatory

Szeroka gama amortyzatorów noszących logo Delphi powiększona została o 7 nowych referencji, przeznaczonych do takich modeli jak BMW z serii 3 (E90/E91), Fiat Ducato i Peugeot 308. Delphi podkreśla przy tym, że jako dostawca części dla przemysłu samochodowego stosuje przy produkcji amortyzatorów oferowanych na rynku niezależnym dokładnie takie same rozwiązania inżynieryjne i standardy jakościowe jak przy produkcji elementów na pierwszy montaż. A zatem częściom oznaczonym marką Delphi można zaufać i mieć pewność, że będą się charakteryzować właściwymi parametrami.

Cewki zapłonowe

O 24 nowe cewki zapłonowe powiększył się asortyment tych elementów dostarczanych przez Delphi na rynek część zamiennych. Wśród nich znalazła się jedna cewka, która montowana jest jako wyposażenie fabryczne oraz 23 odpowiadające jakością częściom instalowanym w fabrykach samochodów. Nowe cewki mogą znaleźć zastosowanie w ponad 4 milionach samochodów jeżdżących po drogach Europy i Bliskiego Wschodu. Są wśród nich m.in. takie modele jak Honda Civic, Renault Clio, Audi A3, A4, A6, VW Passat, Golf Toyota Camry, Land Cruiser.Delphi coil

Do pierwszego z tych aut przeznaczona jest, dostępna już na niezależnym rynku części zamiennych cewka o oznaczeniu: GN10168-11B1. W sumie może być ona stosowana w co najmniej 240 tysiącach pojazdów, włączając w to takie modele Hondy z silnikami 1.6/1.7 jak Accord, FR-V czy Stream

Informując o tych nowościach firma Delphi przypomniała jednocześnie argumenty dlaczego warto wybrać cewkę tej marki. Otóż są to przede wszystkim precyzyjnie zaplanowany i realizowany proces produkcji, w trakcie którego stosuje się innowacyjne rozwiązania techniczne i materiały. Jest to niezwykle istotne, albowiem decyduje o trwałości i niezawodności wyrobu, cewki pracują zaś w mocno nieprzyjaznym środowisku. Przede wszystkim narażone są na naprężenia wywołane poprzez wibracje oraz zmiany temperatury, usterkę cewki mogą też wywołać awarie świec zapłonowych .DIESEL-FUEL-FILTER

Filtry paliwa

Na rynek trafiło 8 nowych typów filtra paliwa sygnowanych przez Delphi i przeznaczonych do aut napędzanych jednostkami wysokoprężnymi. Filtry te mogą być stosowane w wielu popularnych modelach samochodów.

Delphi condenserElementy systemów klimatyzacji

O 29 nowych referencji (przeznaczonych m.in. do takich aut jak Audi A1, Seat Ibiza, Toledo, Skoda Fabia, VW Polo, Opel Astra, Zafira, Citroen/Fiat/Lancia/Peugeot C8, Dispatch, Jumpy, Scudo, Ulysse, Phedra, 807, Expert, Expert Tepee, Mercedes C/ CL/CLC/CLK, Renault Clio, Grand Tour III, Hyundai Accent, Santa Fe, I20, Volvo C30/S40) powiększyła się gama skraplaczy filtrów kabinowych, chłodnic i parowników oferowanych przez Delphi na rynku wtórnym. Informując o tym firma jednocześnie wskazuje, że jej produkty są montowane jako wyposażenie fabryczne, zaś wprowadzenie do sprzedaży nowych części jest zsynchronizowane z pojawianiem się na rynku nowych modeli samochodów.

Steering & Suspension RangeCzęści układu kierowniczego i zawieszenia

Znacznie powiększona została oferta części Delphi przeznaczonych do naprawy układów kierowniczych i zawieszenia. Trafiło bowiem do niej 545 nowych referencji, w tym 111 łączników stabilizatora, 85 wahaczy, 79 drążków kierowniczych, 68 końcówek drążków kierowniczych, 47 drążków zawieszenia, 43 tuleje wahaczy, 40 sworzni wahaczy oraz 72 inne różne elementy. Części te mogą być użyte m.in. w takich samochodach jak Dacia Duster, Citroen C-Elysee, Fiat Punto, Mercedes SLK (z serii 172), Mini Roadster, Nissan Juke, Opel Adam, Movano B, Peugeot 301, VW CC.

Powiększona oferta została już ujęta w nowej edycji europejskiego katalogu Delphi dotyczącego elementów do zawieszenia i układu kierowniczego. W publikacji tej można znaleźć części do ponad 90% samochodów użytkowanych w Europie, wyprodukowanych zarówno na naszym kontynencie jak i w Azji. Nowy katalog, wedle zapewnień przedstawicieli Delphi, jest wyjątkowo łatwy w użyciu – obejmuje nową sekcję służącą do doboru elementów, zawierająca też szczegóły ich zastosowania oraz informacje techniczne. Katalog ponadto został w pełni zilustrowany.

Pełna oferta części Delphi jest również dostępna w katalogu TecDoc, dla którego Delphi jest certyfikowanym dostawcą danych kategorii „A”.

 Delphi sensorsElementy elektroniczne 

Asortyment elementów elektronicznych dostarczanych przez Delphi na rynek wtórny rozrósł się o kolejnych 367 nowych numerów części. Komponenty te mogą zostać zastosowane w ponad 8000 modelach aut, co przekłada się na ponad 50 mln egzemplarzy samochodów jeżdżących po drogach. Nowa oferta obejmuje m.in. 70 czujników ABS, 65 modułów paliwowych, 55 cewek zapłonowych, 54 czujników temperatury sinika, 43 sondy Lambda, 37 czujników położenia wału korbowego, 23 pompy paliwowe.

Szczegółowe informacje o wszystkich tych częściach ujęte zostały w sekcji nowości katalogu elementów elektronicznych Delphi 2013/2014. W publikacji tej znajdują się rzecz jasna również detale dotyczące całej elektronicznej oferty Delphi zilustrowane zdjęciami. Pełna oferta jest dostępna także w katalogu TecDoc, dla którego Delphi jest dostawcą danych kategorii „A”. Znaleźć ją można również na stronie delphicat.com

Zostaw Komentarz