Wzbogacony katalog ProfiAuto

23 gru 2015

VIN_1Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto, przygotował dla swoich klientów i współpracujących warsztatów znaczące udogodnienie. W katalogu ProfiAuto.pl dostępna jest teraz nowa opcja – wyszukiwarka części według numerów VIN. Funkcja będzie bezpłatna dla zarejestrowanych w systemie Partnerów Moto-Profil, a do końca stycznia 2016 – także dla warsztatów korzystających z katalogu.

Po wpisaniu numeru VIN system odnajduje w bazie konkretny samochód o tym numerze. Użytkownicy otrzymują w efekcie jednostkowy wynik, a nie jedynie listę pojazdów z pewnego zakresu numerów. Dzięki aktywnej grafice, mogą następnie sprawnie wybrać interesującą ich część i uzyskać informacje o numerze OE. Następnie, za pomocą bazy numerów OE, łatwo i z bardzo dużą pewnością są w stanie ustalić, który z ujętych w katalogu elementów będzie odpowiedni.

Dobór części poprzez numer VIN jest dużo dokładniejszy, pozwala więc zamówić jeden, konkretny element. Bez tej możliwości, w praktyce bardzo często zamawiane są dwa lub trzy elementy „na próbę”. Funkcja ogranicza także liczbę pomyłek, zwrotów i reklamacji spowodowanych zastosowaniem niewłaściwych części.

Możliwość wyszukiwania poprzez numer VIN w katalogu Profiauto.pl jest obecnie w fazie testowej, ale w pełni funkcjonalnej. Dla zarejestrowanych Partnerów Moto-Profil jest i będzie ona dostępna bezpłatnie, ponieważ koszt utrzymania licencji pokrywa Moto-Profil. Do końca stycznia 2016 roku także te z warsztatów, które współpracują z Partnerami Moto-Profil, mogą otrzymać od nich bezpłatny dostęp do katalogu z tą opcją.

 

Zostaw Komentarz