Z myślą o codziennej eksploatacji

10 lut 2016

Na polskim rynku pojawiła się kolejna marka olejów silnikowych, ale też płynów eksploatacyjnych i chemii warsztatowej. Jest nią BIZOL.

Marka BIZOL została założona w 1998 roku w Niemczech przez pochodzącego z Ukrainy Borysa Tatiewskiego, który w Berlinie uzyskał stopień naukowy z fizyki. Dziś produkty z logo BIZOL sprzedawane są w 75 krajach na wszystkich kontynentach, a od niedawna także w Polsce.

Jak podaje producent, produkty smarne BIZOL są pierwszymi zaprojektowanymi w taki sposób, aby swymi parametrami znacząco przewyższały oczekiwania producentów samochodów wystawiających olejom tzw. aprobaty. Tworzone są przy tym specjalnie z myślą o codziennej eksploatacji samochodów, która zdecydowanie odbiega od tego, co dzieje się na przykład w sporcie motorowym. A oto krótka charakterystyka tych olejów.

BIZOL Green Oil 5W-30
Opakowania z zieloną etykietką zawierają olej przeznaczony do silników samochodów poruszających się głównie w ruchu miejskim. Skład BIZOL Green Oil został dobrany tak, by olej był odporny zarówno na pracę w silniku, który nie osiągnął jeszcze optymalnej temperatury, jak i na częste zmiany temperatur będące konsekwencją jazdy na krótkich odcinkach.
Liczba zasadowa tego oleju wynosi 12 mg KOH/g, co zapewnia dużą zdolność do neutralizacji kwasów, odpowiadających za erozję wnętrza silnika. Jednocześnie BIZOL Green Oil dzięki zastosowaniu stałych modyfikatorów tarcia zmniejsza opory tarcia do 45% w porównaniu ze standardowymi olejami o tej samej lepkości. Dodatkowo charakteryzuje się bardzo stabilnym filmem olejowym, gwarantującym ochronę smarowanych elementów już od pierwszych sekund ich pracy.

BIZOL Protect 0W-40
Olej z czerwoną etykietką zapewnia optymalną ochronę silnika w niskich temperaturach. Pozostaje płynny aż do -42 oC, dzięki czemu zapobiega powstawaniu osadów w silniku i ogranicza straty mocy spowodowane tarciem w czasie zimowej eksploatacji. Jednocześnie pomaga w ograniczaniu emisjispalin i odczuwalnie wydłuża okres eksploatacji silnika. Indeks lepkości wynoszący 182 gwarantuje łatwy rozruch jednostki napędowej nawet w czasie silnych mrozów.

BIZOL Technology 5W-30
Niebieska etykietka widnieje na opakowaniach oleju przeznaczonego do silników benzynowych i wysokoprężnych wyposażonych w filtry DPF, pochodzących z koncernu Volkswagen. Formuła tego oleju zapewnia o połowę mniejsze straty z powodu parowania w porównaniu z wymaganiami ACEA C3. Dzięki temu BIZOL Technology dłużej zachowuje swoje właściwości, co sprawdza się przy wydłużonych przebiegach między wymianami oleju. Jednocześnie przewyższa wymagania VW 50400/5070 co do absorbcji sadzy, odporności na utlenianie, rozpuszczania osadów i ochrony silnika przed zużyciem.

BIZOL Allround 5W-30
W butelkach z żółtą etykietą sprzedawany jest olej, który zawiera dodatek detergentów czyszczących. Dzięki nim nie tylko zapewnia zachowanie przepustowości kanałów olejowych, ale także pomaga usunąć z nich osady zalegające tam po latach eksploatacji silnika. Wbrew obiegowej opinii, osady te wcale nie „pomagają uszczelnić silnik”, lecz blokują przepływ oleju i w konsekwencji powodują przedwczesne zużycie współpracujących ze sobą elementów metalowych. BIZOL Allround usuwając osady, zapewnia dłuższe życie silnika. Sprzyja też niższemu zużyciu paliwa, a to dzięki redukcji wewnętrznego tarcia w silniku.

Pod marka BIZOL oferowane są nie tylko oleje silnikowe, ale również oleje przekładniowe, płyny chłodnicze i hamulcowe, a także gama dodatków do paliw i płynów eksploatacyjnych.
Pod marka BIZOL oferowane są nie tylko oleje silnikowe, ale również oleje przekładniowe, płyny chłodnicze i hamulcowe, a także gama dodatków do paliw i płynów eksploatacyjnych.

Zostaw Komentarz