ZF Aftermarket Tech Adventure, czyli szkolenia z atrakcjami

19 cze 2018

Wiedza techniczna i praktyka warsztatowa, a na deser zmagania na torze wyścigowym oraz przygoda off-road  – tak w wielkim skrócie przebiega ZF Aftermarket Tech Adventure 2018, spotkanie zorganizowane na terenie Toru Warszawa Modlin, najnowszego obiektu tego typu w Polsce.

Tech Adventure to nowa odsłona cyklu SACHS Roadshow, szkoleń połączonych z elementami motorsportu, organizowanych przez przedstawicielstwo ZF Aftermarket w Polsce w latach poprzednich. Tym razem wszystko podzielono na dziewięć dwudniowych sesji, na które od 11 do 22 czerwca 2018 tradycyjnie już zaproszono przedstawicieli warsztatów samochodowych korzystających z części i rozwiązań technicznych ZF Aftermarket.

 Teoria w parze z praktyką

Program spotkań został ułożony w taki sposób, by przekazać pracownikom branży warsztatowej bogaty zestaw informacji i porad praktycznych, które będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy. Uzupełnione to zostało wieloma ciekawymi, a jednocześnie pouczającymi, atrakcjami.

Szkolenia teoretyczne i praktyczne poświęcono zawieszeniu, układom kierowniczym i hamulcowym, systemom bezpieczeństwa oraz układom przeniesienia napędu. Głównym celem zajęć jest dokształcenie już dobrych mechaników w ekspertów w swojej branży, z czego korzyści odczują zarówno właściciele warsztatów, jak i ich klienci. Uczestnicy spotkań zapoznają się nie tylko z bogatą ofertą ZF Aftermarket, ale również zdobywają niezbędną wiedzę dotyczącą prawidłowej diagnostyki usterek oraz prawidłowego i bezpiecznego montażu części marek koncernu ZF.

Niezwykle ważna jest część praktyczna, podczas której każdy mechanik może przekonać się, jak ważna jest jego praca: uczestnicy Tech Adventure mają okazję bezpośredniego porównania w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach, jak zachowują się samochody poprawnie serwisowane, a jak te, które na taki serwis nie mogą liczyć. Niezwykle cenne jest poczucie na własnej skórze, jakie konsekwencje niosą zaniedbania zarówno po stronie właściciela auta, jak również serwisanta pojazdu.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Tech Adventure było spotkanie z gościem specjalnym i ambasadorem firmy ZF Aftermarket – Adamem Małyszem, który podczas wieczoru integracyjnego odpowiedział na liczne pytania i rozdał autografy.

Wrażeń nie brakuje

Nowością na skalę naszej części Europy była widowiskowa prezentacja technologii COTEC, która znajduje zastosowanie przy produkcji wszystkich klocków hamulcowych z oferty TRW. Mowa o specjalnej powłoce krzemianowej, która ma ogromny wpływ na poziom współczynnika tarcia w pierwszych cyklach hamowania po wymianie klocków hamulcowych w samochodzie.

Głównym punktem drugiego dnia każdej z sesji i swego rodzaju nagrodą za skrupulatny udział w pierwszej, praktycznej części szkolenia, jest udział w terenowej przygodzie za kierownicą Toyoty Land Cruiser na terenie historycznej Twierdzy Modlin oraz w pucharowej rozgrywce na wyścigowej części Toru Modlin – zasiadając za kierownicą blisko 300-konnego VW Scirocco w pełnej specyfikacji wyścigowej. Taka szansa nie zdarza się zbyt często, a dla wielu uczestników jest to spełnienie marzeń.

Na gości Tech Adventure czekała ponadto strefa innowacji, a także stanowisko ZF Motorsport i stanowisko konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech.

ZF w Polsce

ZF prowadzi działalność w Polsce od 1994 roku. Z początkiem 2017 roku nastąpiła integracja aftermarketowego oddziału ZF Services z TRW Automotive Aftermarket, które w ten sposób stało się integralną częścią polskiego przedstawicielstwa ZF. Oba podmioty działają obecnie w ramach nowej struktury ZF Aftermarket, będącej partnerem największych dystrybutorów branży motoryzacyjnej.

ZF Aftermarket oferuje na polskim rynku najwyższej jakości części zamienne: amortyzatory, sprężyny, sprzęgła i koła dwumasowe marki SACHS, elementy zawieszenia, układu kierowniczego oraz elementy gumowo-metalowe LEMFÖRDER, części układu kierowniczego, zawieszenia oraz hamulcowego marki TRW, a także podzespoły marki ZF, takie jak części do skrzyń biegów oraz zestawy olejowe.

Zostaw Komentarz