ZF Aftermarket Tech Adventure – kolejna edycja

09 kw. 2019

Tegoroczna edycja ZF Aftermarket Tech Adventure to, jak zapowiadają przedstawiciele firmy, jeszcze lepsza formuła szkoleń warsztatowych i dzielenia się wiedzą techniczną przez ekspertów ZF. W programie przewidziano m.in. szkolenia teoretyczne i praktyczne, jazdy torowe z udziałem najnowszych modeli supersamochodów, próby sprawnościowe na płycie poślizgowej, szkolenie z bezpiecznej jazdy i wiele innych atrakcji.

W odpowiednim przekazaniu wiedzy kluczowa jest forma szkolenia, która skłoni uczestników do zaangażowania i skupienia uwagi. Teorii muszą zatem towarzyszyć zajęcia praktyczne. Tymi założeniami kieruje się polskie przedstawicielstwo ZF Aftermarket, które od wielu lat organizuje cykliczne szkolenia techniczne, znane pod nazwą ZF Aftermarket Tech Adventure, co roku starając się by były one pełne atrakcji. Najnowsza edycja zapowiadana jest jednak jako przełomowa.

Tym razem szkolenia Tech Adventure skierowane są do warsztatów serwisujących pojazdy osobowe, ciężarowe oraz jednoślady, korzystających z oryginalnych części marek koncernu ZF: Lemförder, SACHS, TRW. Nowa, uproszczona formuła nie wyklucza nikogo i równocześnie promuje program lojalnościowy ZF [pro]Points. By wziąć udział w wydarzeniu, trzeba zarejestrować się na stronie www.zf-propoints.com i w okresie promocyjnym aktywnie rejestrować swoje zakupy, zbierając punkty, które można wymieniać na atrakcyjne nagrody. Zakupów produktów z oferty ZF, można dokonywać u dowolnego, wybranego przez siebie dystrybutora.

Szkolenia teoretyczne i praktyczne

W poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia praktyczne, dlatego najnowsza edycja Tech Adventure położy jeszcze większy nacisk właśnie na praktykę. Organizatorzy zaplanowali m.in. całodniowe warsztaty praktyczne poświęcone diagnozowaniu usterek oraz poprawnemu montażowi części, na przykładzie podzespołów oferowanych przez ZF Aftermarket. Zaaranżowane stanowiska naprawcze i specjalnie przygotowane pojazdy dadzą możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w obsłudze układu zawieszenia, kierowniczego, hamulcowego, systemów bezpieczeństwa oraz układu przeniesienia napędu. Bogata oferta marek ZF Aftermarket zostanie zaprezentowana w zupełnie nowy sposób tak, by podkreślić rolę, jaką odgrywa mechanik w prawidłowym i bezpiecznym funkcjonowaniu obsługiwanych przez niego pojazdów.

W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną technologie COTEC i DTEC zastosowane w klockach TRW. Po raz pierwszy w naszej części Europy zaprezentowane zostaną również klocki hamulcowe Electric Blue przeznaczone do pojazdów z napędem elektrycznym. Zapewniają one o wiele niższą emisję hałasu przy zachowaniu takiej samej skuteczności hamowania.

Wśród nowości wymienić można również moduł szkoleniowy High Voltage poświęcony serwisowaniu samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Wszyscy uczestnicy ZF Tech Adventure, będą mieli również możliwość poznania uruchomionego w 2018 roku konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech oraz technologii dostarczanych przez ZF Race Engineering – specjalny departament w strukturze ZF, wykonujący podzespoły dla motorsportu, w tym Formuły 1, Fomuły E, cyklu rajdowego WRC czy wyścigowego DTM.

Agenda spotkań

Goszczący uczestników w dniach 10-15.06.2019 r. podpoznański Tor Bednary będzie areną tegorocznej edycji szkoleń. Wydarzenie zostanie podzielone na dwa dni wypełnione atrakcjami i szkoleniami. Pierwszego dnia odbędzie się przypisanie uczestników do grup, a następnie rozpoczną się szkolenia z układów hamulcowych oraz przeniesienia napędu. W drugiej części dnia też zaplanowane zostały szkolenia, lecz dotyczące systemów bezpieczeństwa oraz układów zawieszenia. Zwieńczeniem dnia stanie się pokaz właściwości oraz porównanie klocków hamulcowych z technologią COTEC oraz DTEC, a także uroczysta kolacja z gościem specjalnym.

Drugiego dnia uczestnicy spotkają się na torze, gdzie po krótkim szkoleniu oraz przekazaniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa zajmą miejsca we wspaniałych maszynach. Przygotowany został też pokaz technologii wyczynowych departamentu ZF Race Engineering.

W tym roku nie zabraknie również wrażeń dla tych, którzy interesują się przede wszystkim motocyklami oraz samochodami ciężarowymi. Specjalnie dla nich zorganizowany zostanie dzień szkoleń poświęcony wyłącznie tym pojazdom.

Szczegółowe informacje na temat programu ZF Tech Adventure 2019 dostępne są na stronie www.techadventure.pl.

 

Zostaw Komentarz