Zmiana i zmiany

12 lut 2015

Polska należy do największych producentów części samochodowych w Europie, jednak krajowe firmy wytwarzające części zamienne wcale nie mają lekko. Problem przy tym nie jest jakość dostarczanych przez nie wyrobów, lecz dystans z jakim nabywcy podchodzą do krajowych produktów. Zmiana tego niekorzystnego dla naszych firm nastawienia to główny cel startującej właśnie kampanii „Montuję polskie części” opisywanej w tekście „Wspieraj krajowych producentów części”.

O zmianach, lecz odmiennego rodzaju, jest również kolejny tekst. Przedstawia on przeobrażenia jakim na przestrzeni dekad podlegała jedna wybrana część samochodu, a mianowicie łożysko oporowe sprzęgła, oraz wkład jaki w te zmiany wniosły firmy należące do grupy Schaeffler.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Wspieraj krajowych producentów części

Ruszyła nowa, ogólnopolska kampania, której celem jest promowanie zakupów części motoryzacyjnych pochodzących od polskich producentów. Prowadzone w jej ramach działania kierowane są przede wszystkim do pracowników warsztatów samochodowych. Przesłanie akcji jest proste – warto wybierać to, co dobre i krajowe.

miniaturka

Łożysko oporowe sprzęgła

Grupa Schaeffler (marki LuK, INA, FAG) należy do czołówki firm opracowujących nowatorskie rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizuje się między innymi w konstrukcji komponentów przeznaczonych do układu napędowego, w tym komponentów sterowania sprzęgłem – łożysk oporowych i elementów z nimi współpracujących

miniaturka

Sposób na czyściwa

Brudne czyściwo nasączone produktami ropopochodnymi musi być odpowiednio składowane, gdyż jedna iskra może doprowadzić do jego zapalenia. Niebezpieczeństwo to całkowicie eliminują kontenery SaCon®.

miniaturka

Delphi – nowy katalog
układów klimatyzacji i chłodzenia

Dział Delphi Product & Service Solutions (DPSS) przedstawił katalog układów klimatyzacji i chłodzenia silnika na rok 2014.

miniaturka

Pierwszy katalog ZF Lenksysteme

Pojawiło się premierowe wydanie katalogu nowej marki ZF Lenksysteme obejmującego przekładnie kierownicze i pompy wspomagania do pojazdów użytkowych.

Zostaw Komentarz