Breck w marketingowym natarciu

02 kwi 2019

Od początku roku firma Lumag prowadzi intensywną akcję marketingową wspierającą sprzedaż klocków hamulcowych marki Breck. Jej celem jest przekonanie klientów, że polskie klocki z fabryki w Budzyniu mają światową jakość i osiągają lepsze parametry niż ich zachodnie odpowiedniki, co potwierdzają badania porównawcze. 

Twarzą akcji jest Krzysztof Hołowczyc, a przesłanie reklamowe odnosi się do zagranicznej konkurencji polskiego producenta: w pierwszym etapie hiszpańskiej, w drugim włoskiej. Breck śmiało wchodzi w tę rywalizację i nie boi się porównań do zachodnich rywali. Kampania jest prowadzona w lekkiej, żartobliwej formie.
W pierwszej odsłonie akcji przesłanie reklamowe odnosiło się do hiszpańskiego konkurenta polskich klocków, a Breck oświadczył: „Przytarliśmy Hiszpanom rogi”. W jednej z kreacji reklamowych przedstawiono szarżującego byka, a umieszczony obok slogan głosił: „Hamulce po byku do hiszpańskich aut”.

Breck nie zwalnia tempa i teraz staje w szranki z włoską konkurencją. W kolejnej odsłonie kampanii dowiadujemy się, że „Włochom zmiękła rura”, a na dowód przedstawione są wyniki badań: droga hamowania – ze 120 do 80 km/h jest krótsza od wyniku konkurencji o 12 metrów (przy ciśnieniu 80 barów), a zużycie klocków w całym teście – obejmującym hamowanie w warunkach miejskich, pozamiejskich, autostradowych i górskich – jest niższe aż o 55 procent. Dodatkowo, średnia skuteczność hamowania, w różnych warunkach użytkowania, jest wyższa o 8% od włoskiego konkurenta.

Wierzymy w jakość. Wiemy, że nasze produkty nie ustępują zagranicznej konkurencji, a dodatkowo są atrakcyjniejsze cenowo. Przekonali się już o tym nasi kontrahenci z zagranicy, gdzie sprzedajemy aż 80 procent naszych produktów. Teraz mocniej zwracamy się ku rodzimemu rynkowi. Wpadliśmy na pomysł, by kampanię reklamową wspierał konkurs dotyczący klocków hamulcowych Breck – mówi Łukasz Żak, szef marketingu firmy Lumag z Budzynia, producenta klocków Breck.

Konkurs kusi atrakcyjnymi nagrodami. W pierwszej jego odsłonie – która skończyła się 31 marca –do wygrania był m.in. Seat Ibiza. Także w drugim etapie zwycięzca odjedzie eleganckim autem.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy kupić dowolne klocki hamulcowe Breck, zachować paragon i wypełnić formularz konkursowy na stronie breck.pl, gdzie trzeba odpowiedzieć na dwa proste pytania. Oceniana będzie poprawność i kreatywność odpowiedzi udzielonych przez uczestników.

Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w branży i zwracamy bardzo dużą uwagę na proces produkcji naszych klocków. Postawiliśmy jakiś czas temu na to, co nas na polskim rynku mocno wyróżnia, czyli na przewagę technologiczną – wyjaśnia Łukasz Żak. Jednocześnie producent klocków Breck mocno akcentuje korzyści płynące z wyboru polskich klocków. Firma wskazuje pięć istotnych parametrów, na które powinni zwrócić uwagę klienci wybierający tę markę:

  • oszczędność – przystępne ceny i wolniejsze zużycie,
  • dostępność – w całym kraju poprzez renomowanych partnerów handlowych,
  • wytrzymałość – stabilny współczynnik tarcia pozwala na skuteczne hamowanie w każdych warunkach, bez względu na obciążenie i prędkość,
  • odporność – odporne na wysokie temperatury i na działanie wody, zabezpieczone przed korozją,
  • wiarygodność – bezpieczeństwo oraz skuteczność porównywalne z produktami OE  i potwierdzone wynikami testów.

 

Zostaw Komentarz