Frost & Sullivan nagradza Valeo

14 kwi 2019

Renomowana firma konsultingowa Frost & Sullivan od 18 lat przyznaje swe nagrody za Najlepsze Praktyki, wyróżniając w ten sposób firmy, które zidentyfikowały pojawiające się trendy, zanim stały się standardem na rynku i stworzyły zaawansowane technologie prowadzące do zmian na rynku. Jednym z laureatów tej nagrody za miniony rok została firma Valeo uhonorowana tytułem „European CV Aftermarket Supplier Company of the Year 2018”.

Europejski rynek części do pojazdów użytkowych gwałtownie się rozwija. Jednocześnie jego zapotrzebowanie i złożoność kształtowane są przez kluczowe wyzwania: zaostrzeniu ulegają przepisy, światowe sieci dystrybucyjne stają się niezwykle silne, managerzy flotowi skupiają się na całkowitym koszcie posiadania (TCO), warsztaty muszą sobie radzić z coraz bardziej zaawansowaną technologią, rosną oczekiwania kierowców co do komfortu. Valeo, kreując się swym mottem „We Care for You, Trust the Specialist”(„Zależy nam na Tobie – Zaufaj Specjaliście”), stara się sprostać tym potrzebom, czy to poprzez innowacyjność produktów i wartości dodane, czy też wydajne rozwiązania cyfrowe.

Doceniona obsługa

Jednym z efektów tych działań, zauważonym i docenionym przez Frost & Sullivan, jest sposób w jaki Valeo zapewnia wsparcie swoim klientom. Czyni to poprzez takie inicjatywy jak:

Program Tech’Care

W ramach obsługi klienta, Valeo oferuje skierowany do specjalistów z branży aftermarketowej (warsztatów i dystrybutorów) program szkoleń technicznych, promocji oraz wsparcia. Zespół Valeo składający się z doświadczonych trenerów technicznych pomaga zainteresowanym poszerzyć wiedzę organizując zajęcia, podczas których prezentowane są części i rozwiązania konkretnych problemów. Dodatkowe wsparcie w poszerzaniu wiedzy niosą wdrożone przez Valeo moduły e-learningowe.

Tech @ssist

Tech @ssist jest platformą umożliwiającą wolny dostęp do bogatego zasobu informacji technicznych Valeo (instrukcji montażu, diagnostyki, biuletynów technicznych, filmów instruktażowych itp.) za pomocą jedynie dwóch kliknięć za pośrednictwem portalu valeoservice.pl. Pozwala też szybko wyszukać części: po modelu samochodu, numerze VIN lub numerze referencyjnym produktu. Dzięki temu warsztaty są w stanie skrócić czas serwisowania pojazdów oraz mają gwarancję właściwego doboru części.

Inne rozwiązania i produkty

Firma Frost Sullivan zwróciła także uwagę na inne rozwiązania i produkty, które wyróżniają Valeo na tle konkurencji:

2-letni okres gwarancji oraz nieograniczony przebieg dla sprzęgieł montowanych w pojazdach użytkowych

Poza nieograniczonym przebiegiem na sprzęgła do pojazdów ciężarowych, Valeo postarało się także zapewnić jednolity schemat gwarancyjny w całej Europie, zapewniając sobie w ten sposób przewagę konkurencyjną.

Klocki hamulcowe Valeo OptiPACK™

W 2018 roku klocki hamulcowe Valeo OptiPACK™ wybrane zostały przez klientów jako najlepsze w kategorii „najlepsza jakość w najlepszej cenie”. Jednocześnie dzięki temu, że są oferowane razem ze wszystkimi elementami niezbędnymi do przeprowadzenia profesjonalnej naprawy ( „All-in-one box”) ułatwiają warsztatom dokonanie wymiany i skracają jej czas.
Zastosowany materiał cierny został zaprojektowany tak, by zapewnić optymalny stosunek jakości do ceny oraz możliwie najlepszą trwałość i wydajność w celu zoptymalizowania TCO.

Oszczędność paliwa dzięki tarczy sprzęgłowej TH dostosowanej do Euro 6

Firma Valeo została doceniona również za umiejętność przewidywania regulacji prawnych i trendów motoryzacyjnych oraz dostarczanie na rynek części, które pozwalają na redukcję kosztów. Przykładem może tu być nowa tarcza sprzęgłowa Valeo TH, która umożliwia zmniejszenie drgań o 40% przy maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym nawet do 3500 Nm. Dzięki płynnemu przenoszeniu napędu, tarcza pozwala na zmniejszenie prędkości obrotowej silnika nawet o 200 obrotów, co daje oszczędność paliwa sięgające 2% (650 € z 750 € na rok w przypadku pojazdu długodystansowego).

 

 

 

Zostaw Komentarz