Konkurs – Parkuj bezpiecznie z Valeo

16 mj. 2018

Z początkiem bieżącego roku firma Valeo wprowadziła do swej oferty i sieci sprzedaży nową gamę asystentów parkowania. Teraz właścicielem zestawu, który swą jakością i funkcjonalnością nie ustępuje fabrycznym systemom parkowania wykorzystywanym w najnowszych samochodach, może zostać także każdy, kto weźmie udział w konkursie i uśmiechnie się do niego szczęście.

Konkurs, w którym nagrodą jest asystent parkowania Valeo (ref. 6322000) nie jest specjalnie skomplikowany (jego szczegółowy regulamin znajduje się tutaj), albowiem polega na odpowiedzi na trzy pytania. Dla ułatwienia do każdego podane są trzy odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Wystarczy zatem na adres konkurs@warsztatowiec.info wysłać emaila z trzema tylko literami towarzyszącymi właściwym odpowiedziom i liczyć, że email ten dotrze jako 63 w kolejności, gdyż taki właśnie zostanie nagrodzony zestawem. A oto pytania:

 1. Valeo oferuje dwie linie asystentów parkowania. Są to:
  a) Beep&Park oraz Park Vision,
  b) Beep P oraz Vision D,
  c) Auto Park i Park Assist.
 1. Ile podkładek kątowych, umożliwiających dopasowanie do zderzaków o różnych krzywiznach zawiera każdy zestaw asystentów parkowania Valeo?
  a) 4,
  b) 8,
  c) 12.
 1. Który z niżej wymienionych elementów NIE występuje w żadnym z zestawów asystentów parkowania Valeo?
  a) ekran LCD,
  b) asystent zmiany pasa ruchu,
  c) kamera cofania.

Na odpowiedzi czekamy 10 dni ( tzn. do 26 maja), a żeby jeszcze łatwiej było udzielić prawidłowych, przedstawiamy krótką informację o asystentach parkowania oferowanych przez Valeo, w której znaleźć można wszystkie potrzebne wiadomości.

Zacząć ją wypada od spostrzeżenia, że według danych Valeo, już ponad połowa pojazdów użytkowanych obecnie w Europie ma zamontowane czujniki parkowania. Wygląda więc na to, iż stają się one nieodzownym wyposażeniem współczesnych samochodów, zwłaszcza tych poruszających się głównie w miastach, gdzie coraz trudniej zaparkować auto. Jeżeli zatem samochód nie został fabrycznie wyposażony w system wspomagający kierowcę podczas manewrów na parkingu, nie od rzeczy będzie doposażyć go o ten system.

W tym momencie pojawia się problem z doborem odpowiedniego zestawu czujników parkowania. Niejednokrotnie właściciele aut proszą o radę w warsztatach, w których serwisują swoje pojazdy. Mechanicy, by nie ryzykować swą reputacją, powinni wskazać zestawy odpowiedniej jakości – takie, które będą niezawodnie i dobrze działać, a przy tym nie sprawią problemów podczas montażu.

Na portalach aukcyjnych i w licznych sklepach internetowych oferowanych jest wiele zestawów czujników parkowania, często w bardzo niskich cenach. Kłopot w tym, że jakość tego typu urządzeń jest niemożliwa do zweryfikowania przed zakupem, jednoczenie praktyka wskazuje, iż bywa z nią bardzo różnie. Zdarza się, że nie wszystkie czujniki w zestawie są sprawne, bywa, że niektóre błędnie podają odległość, albo w aucie rozlega się dźwięk, gdy korzysta się z nich podczas deszczu lub mgły, gdyż odbierają krople wody jako przeszkodę. Do tego wszystkiego awaria dowolnego elementu zestawu oznacza zwykle konieczność zakupu nowego kompletu, gdyż dostawcy takich urządzeń przeważnie nie oferują osobno części zamiennych.

Sytuacja taka sprawiła, że firma Valeo postanowiła stworzyć własne zestawy asystentów parkowania, których jakość gwarantuje renoma światowego producenta części OE. Dostępne są one już od wielu lat, zaś najnowsza generacja zestawów Beep&Park oraz Park&Vision wprowadza nowe funkcje i właściwości, a także zapewnia lepsze dopasowanie do pojazdów wszystkich producentów (osobowych oraz dostawczych). Do tego czujniki Valeo działają skutecznie w każdych warunkach pogodowych. Podkreślić także należy, iż w stałej ofercie dostępne są części zamienne, dzięki czemu nie trzeba kupować całego nowego zestawu w przypadku usterki któregokolwiek komponentu. Czujniki można ponadto lakierować, by dopasować je kolorystycznie do każdego auta.

 

 

 

 

 

Zestawy Valeo przystosowane są do montażu z tyłu lub z przodu pojazdu. W każdym komplecie znajduje się 12 podkładek kątowych (0°, 4°, 10°), które umożliwiają dopasowanie czujników do zderzaków o rozmaitej krzywiźnie. Ponadto w zestawach wprowadzono liczne modyfikacje, zwiększające komfort korzystania z czujników. Poprawiono m.in. jakość głośnika oraz dostępnego w wybranych zestawach wyświetlacza LCD. W zestawach Park&Vision znalazła się również kamera o lepszych parametrach i szerszych kątach widzenia. Wspomnieć można również, iż wprowadzono opcje wyciszania radia czy automatycznej detekcji przyczepy. Do tego ton dźwięku ostrzegającego jest teraz taki sam, jak systemów fabrycznie montowanych w pojazdach.

Zestawy asystentów Valeo dostępne na rynku różnią się stopniem rozbudowania – wybrać można od najprostszego kompletu czujników bez ekranu LCD, po wersję z nowoczesnym wyświetlaczem i kamerą cofania. W ofercie są także elementy umożliwiające „upgrade” zestawów. Oznacza to, że można w prosty i niewymagający ponoszenia dużych kosztów sposób rozbudować posiadany zestaw, zwiększając jego funkcjonalność i komfort użytkowania.

W nowej gamie asystentów Valeo znalazło się 5 zestawów dwóch linii, które zapewniają pokrycie szerszego parku samochodowego niż składająca się z 9 zestawów poprzednia gama. Znacznie ułatwia to magazynowanie produktów, np. w celu zapewnienia ich szybkiej dostępności w warsztacie.

Patrząc z punktu widzenia kierowcy, czujniki parkowania Valeo mają trzy niezwykle istotne walory – zapewniają bezpieczeństwo, wygodę i oszczędność. Minimalizują ryzyko parkingowych kolizji, znacznie ułatwiają parkowanie i skracają jego czas, a także pozwalają uniknąć kosztów naprawy parkingowych uszkodzeń.

Zostaw Komentarz