Laur dla Johnson Controls

02 sie 2016

Florence Bailleul Johnson Controls Aftermarket
„Rising Stars Award” to nagroda magazynu „Automotive News Europe” przyznawana najbardziej obiecującym i odnoszących największe sukcesy managerom z branży motoryzacyjnej. W tym roku wyróżnieniem tym w kategorii Aftersales and Service uhonorowana została Florence Bailleul z firmy Johnson Controls, odpowiadająca w niej m.in.za rynek europejski. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w siedzibie BMW w Monachium.

Kariera Florence Bailleul rozpoczęła się w 1994 r. w firmie Valeo. Od 2013 r. tegoroczna laureatka pracuje na stanowisku Vice President and General Manager Aftermarket EMEA w koncernie Johnson Controls, który jest największym na świecie producentem akumulatorów samochodowych.

Jesteśmy świadkami istotnych przemian na rynku motoryzacyjnym, a szczególnie w produkcji i technologii akumulatorów w Europie. Moim zadaniem jest przygotowanie klientów na nadchodzące zmiany” – mówi Florence Bailleul. Wraz ze swym zespołem opracowuje więc rozwiązania, które przygotowują klientów na te zmiany, szczególnie zaś związane z upowszechnieniem systemów start-stop. – Za cztery lata prawie co trzeci samochód  przyjeżdżający do warsztatu będzie wyposażony w system start-stop. Sercem tego systemu start-stop jest akumulator, dlatego wiedza o tym układzie jest niezbędna do prowadzenia warsztatu, który ma przynosić  zyski – wyjaśnia Florence Bailleul.

Florence Bailleul nadzorowała także uruchomienie Programu Testowania Akumulatorów VARTA, realizowanego we współpracy z tysiącami warsztatów i hurtowniami motoryzacyjnymi na terenie Europy. Program przyczynił się do zwiększenia liczby wizyt kierowców w serwisach, a także wpłynął na zwiększenie ich zadowolenia i lojalności.

Innym źródłem wartości dodanej jest, według Florence Bailleul, cyfryzacja. Telematyka umożliwia ustanowienie nowego modelu biznesowego. – Rynek sprzedaży części zamiennych online rośnie w bardzo szybkim tempie, a my analizujemy wpływ cyfryzacji na naszą branżę, tak aby móc zaproponować klientom innowacyjne rozwiązania – dodaje.

Zostaw Komentarz