Nowe tarcze firmy Textar

27 lip 2016

Gama tarcz hamulcowych oferowanych przez firmę Textar na rynku wtórnym powiększona została ostatnio o tarcze do Opla Astry K i hybrydowe tarcze do BMW.

Firma Textar poinformowała, że wprowadza na rynek tzw. tarcze hybrydowe. Mianem tym określane są elementy wykonane z dwóch różnych materiałów. Aluminiowy środek połączony jest z pierścieniem ciernym z żeliwa szarego o podwyższonej zawartości węgla.

Użycie aluminium pozwoliło obniżyć masę tarczy o 15-20 procent w porównaniu do tradycyjnych elementów wykonanych z monolitycznego odlewu. – Przed producentami samochodów stawiane są coraz ostrzejsze wymagania dotyczące ekologii, tym samym coraz trudniejsze zadania mają dostawcy części. Walczy się o obniżenie masy każdego elementu – wyjaśnia Mirosław Przymuszała, przedstawiciel marki Textar w Polsce. – Nasza firma prowadzi takie prace w ramach programu Light Technology. Jednym z efektów jest innowacyjna tarcza hamulcowa powstała z połączenia aluminium i żeliwa – dodaje.  Hybrydowe tarcze hamulcowe Textar są już dostępne do gamy modeli BMW zarówno na przednią, jak i tylną oś.

Textar 3Firma Textar pochwaliła się też, że jako pierwsza wprowadza na rynek części zamiennych tarcze hamulcowe do Opla Astra K, który produkowany jest od jesieni 2015 roku m.in. w gliwickiej fabryce General Motors. Nowe tarcze przeznaczone są do przedniej osi wszystkich wersji Astry K (i bliźniaczego Vauxhalla) z 15-calowymi felgami i silnikami benzynowymi 1.0, 1.4 i 1.4 Turbo oraz wysokoprężnymi 1.6 i 1.6 Turbo. Tarcze dostępne są w dwóch średnicach: 276 mm i 300 mm.

Zostaw Komentarz