O puchar prezesa

10 lut 2016

 Za kilka dni rozpocznie się V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars SA. W tym roku, ze względu na duże zainteresowanie rozgrywkami ze strony drużyn, turniej podzielono na dwie rundy.

IC o puchar prezesaW ubiegłym roku do udziału w turnieju zgłosiły się 24 drużyny, w tym roku są aż 32. Taka liczba nie pozwoliła nam rozegrać całego turnieju jednego dnia, jak to było do tej pory – mówi Tadeusz Wyszomierski, trener pierwszego zespołu Inter Cars oraz bezpośredni koordynator turnieju.

Tegoroczny turniej podzielono więc na eliminacje i rundę finałową. Eliminacje odbędą się w niedzielę – 14 lutego w Hali Piłkarskiej na warszawskim Bemowie. Uczestniczyć w nich będzie 16 drużyn reprezentujących filie krajowe oraz spółki Inter Cars. Mecze toczyć się będą równolegle na trzech boiskach piłkarskich. Do finału zakwalifikuje się 8 najlepszych zespołów.

W rundzie finałowej, prócz 8 drużyn wyłonionych w eliminacjach, wezmą udział także przedstawiciele filii zagranicznych z Rumunii, Węgier, Czech i Słowacji (jedna drużyna czecho-słowacka), Litwy, Łotwy, Chorwacji i Ukrainy oraz zespół Inter Cars Centrala. Finał rozegrany zostanie 6 marca 2016 r.

Dwa poprzednie turnieje wygrała drużyna z Rumuni, a i w tym roku jest ona faworytem. Być może jednak niespodziankę sprawi któryś z polskich zespołów. Wszak piłka nożna to dyscyplina, w której często dochodzi do sensacji.

Inter Cars angażuje się w sportowe inicjatywy, bowiem są one uznawane przez firmę za ważny element budowania pozytywnych relacji i integracji pomiędzy pracownikami. Wynika to również z tego, że wielu pracowników hobbistycznie uprawia sport – np. biegi i piłkę nożną. Dwa lata temu powstał klub biegowy Motointegrator Running Team, który zgromadził ponad 120 członków i aktywnie uczestniczy w wielu imprezach biegowych.

 

Zostaw Komentarz