Pomoc dla narybku

12 lut 2015

Po 1989 roku polskie szkolnictwo przeszło zmiany. Polegały one między innymi na tym, że znaczna część szkół zawodowych została zlikwidowana, bądź zdegradowana, kiedy to dla oszczędności pozamykano przyszkolne warsztaty. Efektem tych zmian była „nadprodukcja” specjalistów od zarządzania i marketingu i deficyt fachowców wszelakich dziedzin.

Ktoś na szczęście poszedł po rozum do głowy i szkolnictwo zawodowe odradza się w bólach. Przyczynia się do tego firma Inter Cars, czołowy polski dystrybutor części, która rozwija program „Młode Kadry”, pomagający motoryzacyjnemu narybkowi odnaleźć się na rynku pracy.

Niezależny rynek motoryzacyjny odgrywa coraz ważniejszą rolę w krajowej gospodarce. Świadczy o tym m.in. spektakularny awans śląskiej firmy Moto-Profil na liście największych polskich przedsiębiorstw.

O kolejnym nietypowym przypadku warsztatowym można przeczytać w tekście z rubryki „Dziwne Awarie”. Bohaterem opowieści jest sympatyczny gość zza Buga.

Grzegorz Kacapski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Młode Kadry po raz trzeci

Program „Młode Kadry” zorganizowany przez firmę Inter Cars wciąż rozszerza swój zasięg. Niedawno zainaugurowana została jego III edycja. Kolejni uczniowie otrzymali szansę na zbudowanie swoich kompetencji zawodowych.

miniaturka

Moto- Profil awansuje

Firma Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i jedyny w Polsce członek grupy Temot International, umocniła swoją pozycję na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”.

miniaturka

Tajemnicze stuki

Czasem związek przyczynowo- skutkowy jest tak zaskakujący, że trudno go rozwikłać. Najczęściej też nie da się tego zrobić bez gruntownej wiedzy na temat budowy danego samochodu i umiejętności kojarzenia faktów.

miniaturka

Milion tarcz miesięcznie

Inwestycje w polskim przemyśle motoryzacyjnym kojarzą się najczęściej z fabrykami samochodów. W ich cieniu pozostają niestety wydarzenia związane z niezależnym sektorem, w tym również z wytwórcami części.

miniaturka

100 milionów układów ESP

Od czasu rozpoczęcia produkcji seryjnej układu ESP w 1995 roku, firma Bosch wyprodukowała 100 milionów jego sztuk. Obecnie już co drugi nowy samochód zjeżdżający z taśm produkcyjnych jest wyposażany w ten układ.

Zostaw Komentarz