ProfiAuto rozwija ekoPROFIT

11 sty 2019

Pomoc z zapewnieniu działalności warsztatu zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska – to podstawowe założenia programu ekoPROFIT rozwijanego przez ProfiAuto. W jego ramach warsztaty należące do sieci mogą skorzystać z usługi odbioru odpadów oraz towarzyszących jej udogodnień.

Oleje przepracowane, filtry oleju i powietrza, płyny hamulcowe oraz chłodnicze, zużyte świetlówki i sprzęt elektroniczny, akumulatory, opony to tylko niektóre z niebezpiecznych odpadów powstających codziennie w warsztatach samochodowych, które to odpady, zgodnie z przepisami, muszą zostać zagospodarowane w odpowiedni sposób. I tu serwisom zrzeszonym w sieci ProfiAuto z pomocą przychodzi jej organizator.

– Podejmowanie działań proekologicznych jest nie tylko kwestią dobrej woli. W sposób jasny działalność serwisów w tym zakresie regulują przepisy. Jednym z założeń programu ekoPROFIT, wdrożonego w ramach ProfiAuto Serwis, jest więc zapewnianie uczestnikom sieci możliwości i narzędzi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w środowisku naturalnym oraz prawnym. Racjonalne, zgodne z wyznaczonymi standardami zarządzanie odpadami na co dzień powstającymi w warsztatach to absolutna konieczność – wyjaśnia Mariusz Maksym, koordynator sieci ProfiAuto Serwis.

Poza odbiorem odpadów, sieć proponuje zrzeszonym w niej warsztatom również m.in. kontakt do rzeczoznawców biegłych w dziedzinie ochrony środowiska, pomoc w przygotowaniu formalności dotyczących postępowania z odpadami, wsparcie prawne czy materiały niezbędne do oznakowania miejsc gromadzenia odpadów.

Jak podkreślają przedstawiciele ProfiAuto, program został pomyślany tak, aby w sposób kompleksowy wesprzeć serwisy w procesie gospodarowania odpadami.

 

Zostaw Komentarz