Sogefi niezmiennie w czołówce

10 czerwiec 2015

SogefiFirma Sogefi szczyci się, że od lat zajmuje czołową pozycję wśród dostawców filtrów i modułów filtracyjnych do najlepiej sprzedających się samochodów w Europie.

W ostatnim roku elementy wytwarzane przez włoska firmę Sogefi były stosowane jako wyposażenie oryginalne w 8 na 10 najpopularniejszych oraz 14 na 20 najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. I tak filtry oleju lub moduły filtracji oleju Sogefi znaleźć można w benzynowych wersjach Renault Clio, Opla Corsa i Astra, Peugeota 208, Nissana Qashqai, Forda Fiesty i Focusa oraz VW Polo, a także w napędzanych silnikami diesla Fordach Fiesta i Focus, Peugeotach 208 i 308 oraz Citroënach C3. Z kolei w moduły filtracyjne powietrza Sogefi fabrycznie wyposażone są Peugeot 208, Nissan Qashqai i Citroën C3.

Jako przykład zaufania, jakie mają producenci pojazdów do Sogefi jako innowacyjnego partnera, wskazywany jest kontrakt z grupą Volkswagen. Otóż Sogefi opracowała dla niemieckiego koncernu filtr oleju typu spin-on przeznaczony do wszystkich wersji trzycylindrowego silnika 1.4 TDI Blue Motion. Silnik ów ma być dostępny we wszystkich pojazdach grupy VW konstruowanych na platformie PQ25/A05, obecnie jest już montowany w czwartym pod względem popularności samochodzie w Europie – VW Polo, oraz w Audi A1 i Skodzie Fabii. Wkrótce dołączy do nich również Seat Ibiza. Tym samym, w ciągu kolejnych trzech lat, filtr Sogefi znajdzie się na wyposażeniu ponad miliona pojazdów eksploatowanych w Europie.

Pod markami Purflux, CoopersFiaam oraz Fram jest on już także obecny na rynku części zamiennych spełniając oczywiście dokładnie takie same wymagania jak element montowany fabrycznie, tzn. zapewniając przez 30 tysięcy kilometrów 50% filtrację cząstek większych niż 17μm oraz 90% filtrację cząstek większych niż 27μm.

Andrea Taschini,Andrea Taschini, dyrektor generalny Sogefi Aftermarket tak podsumowuje dokonania włoskiej firmy: – Sukces, który odnieśliśmy jako dostawca wysokiej jakości wyposażenia oryginalnego dla producentów OEM w całej Europie, w tym producentów samochodów z Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii, wynika z naszego zaangażowania w innowacyjność. Ma to również przełożenie na wielki potencjał sprzedażowy dla naszych dystrybutorów na rynku części zamiennych.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz