Testery jak perfumy

12 lut 2015

Fałszowanie produktów kojarzy się z luksusowymi perfumami, markową odzieżą, ewentualnie zegarkami drogich firm. Tymczasem proceder ten coraz śmielej wdziera się do branży motoryzacyjnej. Podrabia się już nie tylko części, ale również wyposażenie warsztatowe. Firma Delphi ostrzega przed podrobionymi testerami diagnostycznymi, których używanie grozi nawet uszkodzeniem sterownika w samochodzie.

Pozostając przy firmie Delphi warto również przeczytać o możliwościach, jakie niezależnemu rynkowi dają technologie informatyczne, które dostarcza amerykański koncern. Na razie doświadczenia zbierają nasi koledzy po fachu za Wielką Wodą, jednak już niedługo nowe rozwiązania dotrą do Europy, a więc również do Polski.

We wrześniu, we Frankfurcie nad Menem odbędą się targi Automechanika – wielka impreza poświęcona rynkowi usług serwisowych. W jednym miejscu będzie można zobaczyć praktycznie wszystko, co oferowane jest na świecie. Tym, którzy planują, bądź dopiero rozważają wyjazd na targi, przydadzą się praktyczne informacje.

Elementy paskowego napędu rozrządu to części eksploatacyjne, które regularnie trzeba wymieniać. Warto więc zapoznać się z podsumowaniem najważniejszych wiadomości na ten temat przygotowanym przez specjalistów INA, dostawcy tych elementów na pierwszy montaż oraz rynek wtórny.

Grzegorz Kacalski i Krzysztof Rybarski

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Uwaga na podróbki

Plaga fałszowania renomowanych produktów coraz śmielej wkracza na rynek motoryzacyjny. Podrabia się już nie tylko części, ale również testery diagnostyczne – alarmuje firma Delphi.

miniaturka

Telematyka dla niezależnych

Upowszechnienie systemów telematycznych w samochodach to kolejny przełom technologiczny, który czeka motoryzację. O tym, czy nowe rozwiązania będą szansą dla niezależnego rynku, czy też zagrożeniem, zdecydują w dużej mierze uwarunkowania prawne.

miniaturka

TARGi AUTOMECHANIKA 2014
– PRAKTYCZNY PRZEWODNIK

Już za kilka miesięcy, konkretnie zaś w dniach od 16 do 20 września bieżącego roku, cały świat motoryzacji spotka się we Frankfurcie nad Menem na największych targach branżowych Automechanika. Cieszą się one od lat opinią imprezy, na której zobaczyć można najwięcej nowości.

miniaturka

Shell Helix dla profesjonalistów

Przed kilkunastoma dniami firma Shell zaprezentowała zmiany w swej ofercie olejów silnikowych skierowanej do indywidualnych użytkowników pojazdów. Teraz podobne zmiany wprowadzono do gamy olejów przeznaczonej dla producentów pojazdów, dealerów oraz niezależnych warsztatów samochodowych.

Zostaw Komentarz