Wrześniowy finał

13 wrz 2017

Trwa kolejna edycja konkursu Master Mechanik organizowanego przez Inter Cars. Do udziału zgłosiło się ponad 1400 warsztatów, zarówno zajmujących się naprawami samochodów osobowych, jak i tych wyspecjalizowanych w pojazdach ciężarowych.

W tegorocznej edycji konkursu Master Mechanik pojawiło się wiele zmian. Udoskonalona została m.in. witryna www.mastermechanik.pl, która zyskała nowoczesną grafikę, wygodne logowanie do programu, nową formę realizacji zadań. Program wspierają czołowi dostawcy, którzy współpracują z Działem Szkoleń Inter Cars w przygotowaniu pytań konkursowych. Zapewnili oni dostęp do najnowszej wiedzy technicznej z poszczególnych dziedzin oraz ufundowali atrakcyjne nagrody. O poziom merytoryczny, wraz z trenerami Działu Szkoleń spółki, zadbali m.in.: Bosch, Schaeffler, Motoremo, Elring, ZF, Mahle, Knorr, Febi Bilstein oraz Bosal.

Najważniejszym celem, którzy postawili sobie organizatorzy konkursu jest zbadanie wiedzy i umiejętności uczestników. Właściciele serwisów uzyskają dzięki temu cenne informacje, które pozwolą im zaplanować rozwój warsztatu, kierunki zmian i szkolenia.

Dla mechaników i warsztatów, które specjalizują się w obsłudze pojazdów ciężarowych przygotowano następujące bloki tematyczne:

  • układ korbowo tłokowy silnika pojazdu ciężarowego,
  • układy pneumatyczne – EBS,
  • układy hamulcowe pojazdów ciężarowych,
  • skrzynie biegów manualne i zautomatyzowane,
  • intarder – zwalniacz,
  • diagnostyka silników w pojazdach ciężarowych – układy emisji spalin norma Euro 6,
  • elektronika i mechatronika.

W każdym z bloków tematycznych uczestnicy znajdą test wiedzy oraz ciekawe, atrakcyjnie przygotowane materiały techniczne, filmy i grafiki.

Wielki finał programu Master Mechanik odbędzie się podczas 16. Targów Inter Cars na PGE Narodowym w Warszawie. Wszyscy goście będą mogli na żywo zobaczyć rywalizację najlepszych mechaników.

 

Zostaw Komentarz