20 lat Continental Opony Polska

24 sty 2017

Continental_Logos_final_Tagline_05_4cPolski oddział koncernu Continental podsumował 20 lat działalności w naszym kraju. W ciągu dwóch dekad firma pięciokrotnie zwiększyła zatrudnienie, potroiła liczbę marek w ofercie, osiągnęła rekordowy obrót na poziomie ponad miliarda złotych rocznie i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek opon w Polsce.

Produkty koncernu Continental po raz pierwszy pojawiły się na ziemiach polskich w 1911 roku, gdy ruszyła ich sprzedaż w Warszawie. W latach 20. punkty sprzedaży powstały także w Katowicach, Lwowie i Poznaniu, oferując przez kolejną dekadę zarówno ogumienie, jak i wyposażenie do warsztatów oponiarskich.

Pierwsze oficjalne przedstawicielstwo koncernu Continental AG w Warszawie utworzono w 1996 roku, gdy powołano do życia spółkę Continental Opony Polska Sp. z o.o.  Wcześniej, w pierwszej połowie lat 90., sprzedaż opierała się na bezpośrednim imporcie opon przez indywidualnych dystrybutorów.

Dwie dekady sukcesów

Początkowo warszawskie biuro Continental zatrudniało około 20 osób, zaś zespół handlowy opon osobowych liczył zaledwie 5 pracowników. Obecnie w Continental Opony Polska jest zatrudnionych ponad 100 osób. Firma rozpoczynała działalność od współpracy z 10 klientami i generowała obroty roczne na poziomie kilku milionów złotych. W grudniu 2016 roku spółka świętowała przekroczenie rocznego obrotu w wysokości miliarda złotych.

Według przedstawicieli firmy, kluczem do sukcesu Continental Opony Polska jest szeroka paleta oferowanych marek. Firma startowała z 5 brandami: Continental, Barum, Uniroyal, Semperit i Gislaved, by po 20 latach oferować aż 15 marek opon, w tym m.in. Viking, General Tire czy Matador.

Poza Polską, spółka zarządza również innymi rynkami takimi jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Obwód  Kaliningradzki, Białoruś, Mołdawia i Ukraina.

– Nasze sukcesy to w głównej mierze efekt konsekwencji i partnerskiego traktowania wszystkich uczestników rynku – klientów, partnerów biznesowych oraz pracowników. Jestem dumny z naszych osiągnięć, bo zbudować i utrzymać tak silną markę, na tak wymagającym i zmieniającym się rynku, to duże wyzwanie. Historia tej firmy to poniekąd moja zawodowa historia, dziękuję wszystkim, którzy byli jej częścią.” – powiedział dr Piotr Zielak, który od 2002 roku zarządzał spółka Continental Opony Polska, zaś pracował w od 19 lat.

Więcej niż opony

Continental Opony Polska nie tylko dostarcza ogumienie do wszystkich rodzajów i modeli pojazdów – osobowych, ciężarowych, autobusów, wózków widłowych, pojazdów specjalistycznych i motocykli. Jest także partnerem dla dealerów, flot i profesjonalnych serwisów oponiarskich.

Z myślą o specyficznych potrzebach i wymaganiach flot ciężarowych spółka uruchomiła  w 2010 roku program Conti 360° Fleet Services (pierwszy tego typu w Europie), który jest kontynuacją sieci ContiEuroService W jego ramach świadczy kompleksowe usługi doradztwa zakupowego, serwisu oraz kontroli stanu ogumienia a także zapewnia serwis awaryjny w 25 krajach Europy. Co roku publikuje też ranking najlepszych w Polsce serwisów, stale podnosząc jakość sieci. W ciągu 5 lat do programu dołączyło ponad 200 flot i wciąż ich przybywa.

BestDriveW roku 2011 otwarty został pierwszy w Polsce profesjonalny serwis samochodów i opon BestDrive, należący do globalnej sieci koncernu Continental. Obecnie BestDrive dysponuje 40 serwisami firmowymi i 100 serwisami partnerskimi, które świadczą kompleksowe usługi dla flot pojazdów osobowych i ciężarowych w całej Polsce.

continental-vii-mistrzostwa-polski-dzieci-z-domow-dziecka-Futbolowe emocje i pomoc dzieciakom

Przez ostatnie kilkanaście lat koncern Continental angażował się w piłkę nożną, wspierając najlepsze ligi piłkarskie, a także najważniejsze rozgrywki:  mistrzostwa świata i Europy. Continental Opony Polska od sześciu lat wspiera natomiast najlepsze drużyny piłkarskie złożone z wychowanków domów dziecka z całego kraju i jest głównym sponsorem Piłkarskich Mistrzostw Polski organizowanych właśnie dla tych dzieci. Od 2013 roku jest także głównym sponsorem Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Do tej pory odbyło się 7 turniejów krajowych i 4 edycje Mistrzostw Świata, w których łącznie udział wzięło aż 2958 dzieci z 30 krajów świata.

– Dynamiczny rozwój firmy, realizacja wielu różnych projektów i czerpanie z innowacyjnych rozwiązań dla motoryzacji dostarczanych przez koncern Continental to dla nas doskonała baza do osiągania kolejnych sukcesów. Zamierzamy w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w naszych pracownikach, oferowanych produktach  i usługach. Wszystko po to, by umocnić pozycję firmy wśród naszych partnerów i klientów oraz dostarczyć kolejnych powodów do dumy – podsumowuje Dariusz Wójcik, nowy dyrektor generalny Continental Opony Polska.

 

Zostaw Komentarz