90 lat marki Neolux

18 Mar 2017

Neolux 4
W tym roku mija 90 lat od powstania marki Neolux. Sygnowane nią samochodowe źródła światła stanowią ofertę dla kierowców, szukających ekonomicznych zamienników żarówek najbardziej znanych producentów, a jednocześnie oczekujących światła dobrej jakości.

Neolux 2Marka Neolux została utworzona w 1927 roku we Francji. W latach 30. i 40. XX wieku była stopniowo przejmowana przez firmę OSRAM, a w 1965 r. OSRAM na stałe włączył ją do portfolio swoich produktów. Obecnie Neolux to marka zastrzeżona w ponad dziewięćdziesięciu krajach, zaś gama oferowanych pod nią produktów obejmuje szeroki wybór źródeł światła do samochodów osobowych, motocykli i ciężarówek.

Kluczowe miejsce zajmują wśród nich żarówki halogenowe różnego typu i o różnych parametrach (H1, H3, H4, H7, HB3, HB4, a od niedawna także  H8 oraz H11). W ofercie są także lampy ksenonowe (D1S, D2S), żarówki pomocnicze oraz retrofity LED (m.in. W5W, T4W, P21W), a także halogenowe źródła światła do jazdy off-road.

Wiele lat ścisłej współpracy z OSRAM sprawiło, że produkcja odbywa się zgodnie z rygorystycznymi niemieckimi normami bezpieczeństwa i jakości. Efektem tego jest dobra opinia na rynku i uznanie ze strony użytkowników żarówek i lamp Neolux.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz