AC z tytułem Promotora Polskiej Gospodarki

08 paź 2018

Podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego spółka AC została wyróżniona tytułem Promotora Polskiej Gospodarki.

 Tytuł Promotora Polskiej Gospodarki przyznawany jest firmom, które odnoszą sukcesy na rynkach międzynarodowych, oferują innowacyjne rozwiązania, są ambasadorami regionu oraz przyczyniają się do zwiększania konkurencyjności gospodarki. Podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego wyróżnieniem uhonorowana została spółka AC, producent instalacji gazowych marki STAG, który oferuje nowoczesne rozwiązania do samochodowych systemów LPG/CNG. Sterowniki, ale też kompletne instalacje gazowe wytwarzane przez AC spotkać można w samochodach jeżdżących po drogach 50 krajów świata, na 6 kontynentach.

Warto podkreślić, że dzięki spółce AC, tworzącej STAG Autogas Systems, oszczędzają nie tylko właściciele aut, ale oszczędzone zostaje też środowisko. Innowacyjne na skalę światową wdrożenia firmy pozwalają na spełnienie najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin przez samochody zasilane gazem – powiedział Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska”, podczas uroczystości wręczania nagrody. Nagrodę odebrała Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu spółki AC.

Z kolei Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, tak wskazał cele fundacji: –Chcemy pokazywać sukcesy rodzimej przedsiębiorczości i Polaków, także te osiągane lokalnie, które powinny budować narodową dumę. W kraju dzieją się niezwykłe rzeczy, lecz nie wszyscy mają okazję przebić się ze swoimi osiągnięciami, chcemy zatem „zdecentralizować” myślenie o polskim sukcesie i zwrócić uwagę Polski i świata na potencjał istniejący w regionach.

 

Zostaw Komentarz