AD szkoli

01 Mar 2017

Serwisowanie współczesnych samochodów wymaga od mechaników stale pogłębianej wiedzy. W jej zdobywaniu pomóc mają szkolenia organizowane przez AD Polska we współpracy z  Biurem Ekspertyz Technicznych i Szkoleń BETiS.

 – Samochody wyposażane są w coraz bardziej złożone rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo jazdy i chroniące środowisko. Coraz większy ciężar odpowiedzialności spada więc na mechanika dokonującego najprostszej nawet naprawy – mówi Mirosław Drej, manager ds. Klientów Kluczowych i Sieci Serwisowych w AD Polska. – Dlatego, jako jeden z czołowych dystrybutorów części motoryzacyjnych, nie ograniczamy się wyłącznie do ich sprzedaży. Naszym priorytetem jest zapewnienie mechanikom pełnej pomocy technicznej, zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Podstawowym działaniem AD Polska w tej dziedzinie są szkolenia prowadzone w ramach projektu „Akademii Techniki Samochodowej”. Zajęcia organizowane są w różnych regionach kraju i obejmują te zagadnienia, które najbardziej interesują mechaników i właścicieli warsztatów.

– Obecnie najwięcej szkoleń dotyczy wymiany dwumasowego koła zamachowego, serwisowania przekładni automatycznych oraz różnych układów wtrysku paliwa, a także używania oscyloskopu. Coraz częściej do niezależnych warsztatów trafiają pojazdy hybrydowe, których serwisowanie stanowi dla mechaników nowe wyzwanie – dodaje Mirosław Drej. – Od ubiegłego roku niesłabnącą popularnością cieszą się szkolenia pozwalające na zdobycie uprawnień do obsługi układów klimatyzacji. To efekt zmian w przepisach, które wymagają od mechanika wiedzy potwierdzonej zdanym egzaminem państwowym.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz