Adam Klimek – ambasadorem akcji
„Bezpieczny warsztat.pl”

08 Cze 2016

Rusza akcja „Bezpieczny warsztat.pl”. Ma ona pokazać właścicielom samochodów, że mogą serwisować swe pojazdy taniej, a jednocześnie wcale nie gorzej, niż w autoryzowanych stacjach obsługi.

Bezpieczny warsztat 1Najpopularniejszy polski mechanik – Adam Klimek, wspierany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, pokaże jak bezpiecznie, nie tracąc jakości, czasu pieniędzy oraz gwarancji, naprawiać samochody. W ramach akcji „Bezpieczny warsztat.pl” zaprezentowane zostaną również jakość i profesjonalizm cechujące niezależny rynek motoryzacyjny w Polsce, którego elementem są nie tylko producenci części motoryzacyjnych i sieci dystrybucyjne, ale także warsztaty samochodowe. Akcja ma ponadto uświadomić polskim kierowcom, że dzięki obowiązującym od kilku lat unijnym przepisom, mogą oni bez utraty gwarancji naprawiać i serwisować swoje nowe samochody w niezależnych warsztatach.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Świadomość społeczna w tych sprawach jest niestety bardzo niska. Płacą za to sami kierowcy, bo korzystając z autoryzowanych serwisów, mocno przepłacają. Statystyki pokazują, że ceny w niezależnych warsztatach są średnio o 60% niższe, niż w autoryzowanych serwisach.

Ponadto dużo wyższa jest dostępność ich usług. Takich warsztatów jest w Polsce ponad 19 tysięcy. Wiele z nich to doskonale wyposażone warsztaty, które jakością usług nie ustępują „autoryzowanej” konkurencji. Oczywiście standard obsługi w warsztatach jest zróżnicowany, ale wynika to z praw, jakimi kieruje się wolny rynek, jak i zamożności oraz oczekiwań klientów. I tu pojawia się kolejny cel akcji, czyli wskazanie klientom warsztatów zgodnych z ich oczekiwaniami.

Zaufaj niezależnym

Mechanicy w niezależnych warsztatach korzystają z części niezależnych producentów. Zwykle są to takie same produkty, które można znaleźć w serwisach autoryzowanych, tylko w innych opakowaniach, bez logo producenta samochodu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że 80% części wytwarzanych na potrzeby montażu nowych samochodów pochodzi właśnie od niezależnych producentów, więc siłą rzeczy jest wśród tych elementów wiele ważnych, technologicznie skomplikowanych części. Firmy, które je dostarczają mają więc olbrzymi wpływ na postęp techniczny w motoryzacji. Koncerny samochodowe wytwarzają zaledwie 20% części wykorzystywanych w produkcji aut i są to głównie elementy konstrukcyjne pojazdów.

W Polsce działa 27 tysięcy firm motoryzacyjnych. Wśród nich jest wielu światowych liderów w produkcji części. Blisko 650 tysięcy sztuk elementów powstających w ich fabrykach trafia codziennie na polski rynek. Rozprowadzane są one głównie przez niezależnych dystrybutorów, których magazyny przekraczają swą powierzchnią 5 Pałaców Kultury i Nauki. By zobrazować skalę operacji logistycznych można powiedzieć, że aby części dotarły na czas do klientów, samochody dostawców okrążają Ziemię 12 razy na dobę.BEZPIECZNYWARSZTAT_LOGOAkcja „Bezpieczny warsztat.pl”

 • Adam Klimek, mechanik z 20-letnim doświadczeniem będzie w autorskich filmikach dzielił się swoimi doświadczeniami i podpowiadał jak dobierać części zamienne.
 • Do dyspozycji kierowców zostanie oddana wyszukiwarka godnych zaufania warsztatów.
 • Na stronie bezpiecznywarsztat.pl kierowcy znajdą m.in. informacje o nowych regulacjach prawnych, dzięki którym mogą swoje samochody naprawiać poza siecią autoryzowanych serwisów.

  Bezpieczny warsztat 3

Poznaj swoje prawa

Od 1 czerwca 2010 roku obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej 461/2010, popularnie zwane  „GVO”. Na tej podstawie właściciel nowego samochodu, może zlecać jego naprawy i okresowe przeglądy, warsztatom niezależnym. I to bez ryzyka utraty gwarancji. W samochodzie na gwarancji można stosować części eksploatacyjne nie tylko z logo producenta pojazdu, ale także części oferowane przez niezależny rynek za rozsądną cenę.

 

POWIĄZANE POSTY
3 komentarze
 1. Dzień dobry,
  poszukuję osobistego kontaktu z p. Adamem Klimek – mam problem z nową Toyotą Corollą i serwis autoryzowany jest bezradny!
  Pozdrawiam.
  Robert

 2. Panie Adamie zwracam sie do pana z zapytaniem bo w wielu warsztatach nie moga znalezc przyczyny usterki a mianowicie po wylaczeniu silnika i po okolo jednej godziny nie mozna odpalic silnika kreci i to mocno az prawie do rozladowania akumulatora a mam vectre b 2.0 16v 136km z 1997r kombi prosze o pomoc za co z gory serdecznie dziekuje, pozdrawiam Kazimierz.

Zostaw Komentarz