Akademia Sportowej Jazdy

08 lip 2015

Przejażdżka na prawym fotelu Ultimy GTR, samodzielne sprawdzenie się za kierownicą wyścigowego Skyline’a to tylko dwie z wielu atrakcji, jakie czekały na klientów Inter Cars podczas Akademii Sportowej Jazdy.

Udział w Akademii Sportowej Jazdy, która przeprowadzona została na autodromie Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach, był nagrodą dla klientów Inter Cars, którzy zajęli pierwsze miejsca w kwietniowym rozliczeniu promocji Gala Mistrzów Warsztatu. Wyróżnienie otrzymało 18 osób, więc impreza odbyła się w bardzo kameralnym gronie. Dzięki temu wszyscy uczestnicy podzieleni na grupy mogli sprawnie skorzystać z zaplanowanych atrakcji.

UltimaCo-drive Ultimą GTR

Ultima GTR zbudowana przez firmę VTG wzbudzała ogromne zainteresowanie podczas ostatnich targów Inter Cars, kiedy to została po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana. I nic dziwnego, gdyż pojazd swymi osiągami bije na głowę takie supersamochody jak Ferrari Enzo czy McLaren F1.

Źródłem napędu auta jest z modyfikowany silnik LS7 z Corvetty Z06, czyli 7-litrowa jednostka o nominalnej mocy 500 koni mechanicznych. Pozwala ona rozpędzić pojazd do 100 km/h w około 2,5 sekundy.

W Bednarach klientów Inter Cars przewoził Ultimą wielokrotny mistrz w wyścigach na ¼ mili Grzegorz Staszewski. Pytani o wrażenia zgodnie wskazywali na niesamowite przyśpieszenie i znakomitą trakcję podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

SkylineJazda za kierownicą Nissana Skyline

Ekipa VTG oprócz Ultimy przywiozła jeszcze jedno nietuzinowe auto – przygotowanego do wyścigów Nissana Skyline R34. Tym razem goście mieli okazję zasiąść za kierownicą i samodzielnie sprawdzić swoje umiejętności w samochodzie rodem z filmu „Szybcy i wściekli”.

Grzegorz Staszewski z VTG przestrzegał gości, aby ostrożnie obchodzili się z pedałem gazu, ponieważ mocny silnik w połączeniu z napędem na tył mogą sprawić niemiłą niespodziankę podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Na szczęście wszyscy uczestnicy okazali się sprawnymi kierowcami i obyło się bez niekontrolowanego zwiedzania okolic toru w Bednarach.

Co-drive z Krzysztofem Hołowczycem

W Bednarach nie mogło zabraknąć ambasadora marki Motointegrator.pl – Krzysztofa Hołowczyca. Popularny „Hołek” zasiadł za kierownicą rajdowego Lancera Evo X. Przejażdżka na prawym fotelu z tak znanym kierowcą zawsze jest gwarancją niecodziennych wrażeń. Gości swoim rajdowym Lancerem przewoził także Wojciech Twaróg, członek Zarządu Inter Cars, zpewniając pasażerom wcale nie mniejsze emocje niż Krzysztof Hołowczyc.


Drifting za kierownicą BMW

Do dyspozycji gości były także dwa samochody BMW E46 profesjonalnie przygotowane do nauki driftingu pod okiem instruktorów. Każdy mógł się więc przekonać, że wprowadzenie tyłu auta w poślizg nie jest wielka sztuką, problemem okazuje się natomiast takie operowanie pedałem gazu i kierownicą aby przez dłuższy czas utrzymać pojazd w kontrolowanym poślizgu.


Rywalizacja w Fordach Fiesta STRywalizacja w Fordach Fiesta ST

Kolejnym punktem programu była rywalizacja specjalnie przygotowanymi Fordami Fiesta ST napędzanymi turbodoładowanymi silnikami o mocy 182 koni mechanicznych. Zadaniem gości było najpierw zapoznanie się z trasą, a następnie pokonanie jednego okrążenia na czas.

Co-drive z Bartkiem OstałowskimCo-drive z Bartkiem Osta+éowskim

Mocnym punktem imprezy była niewątpliwie przejażdżka z Bartkiem Ostałowskim, jedynym chyba na świecie drifterem kierującym stopą. Siadając w prawym fotelu jego samochodu, każdy w pierwszej chwili ma odrobinę zawahania, ale już po chwili, widząc jak Bartek sprawnie wprowadza swojego Skyline’a w kontrolowane poślizgi, dominującym uczuciem staje się podziw dla talentu driftera.

Przejażdżka pojazdem ciężarowym

Na torze w Bednarach goście mogli również siąść za kierownicą ciągnika siodłowego Volvo z naczepą. Dla wielu była to pierwsza okazja, by poprowadzić taki pojazd i przekonać się czym różni się to od kierowania autem osobowym czy dostawczym.

Impezy na zamówienie

Impreza została przeprowadzona przez dział eventów Inter Cars, który organizację tego typu wydarzeń oferuje również firmom spoza branży. Więcej informacji o tej gałęzi działalności Inter Cars można znaleźć na stronie www.motointegracja.pl.

 

 

Zostaw Komentarz