Audyty warsztatów kontra mity

13 lip 2016

warsztat 02
Ruszyła kolejna polska edycja najstarszego europejskiego konkursu dla niezależnych warsztatów samochodowych. W tym roku konkurs przybrał nieco inną formułę, a mianowicie opartą o weryfikację warsztatów przeprowadzaną przez zewnętrzną profesjonalną firmę audytorską. Zatem jest to prawdziwa, rzadko pojawiająca się, okazja dla właścicieli warsztatów do bezpłatnego i profesjonalnego przyjrzenia się swojej firmie.


W tegorocznej edycji wykorzystana zostanie, sprawdzona w zeszłym roku, formuła polegająca na wyłonieniu zwycięzców konkursu w trzech kategoriach: mały, średni i duży warsztat. Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do jednej z tych grup, w zależności od liczby stanowisk naprawczych. Zgodnie z regulaminem konkursu mały warsztat to firma posiadająca nie więcej niż 3 stanowiska naprawcze. Oznacza to, że nawet niewielkie firmy usługowe, działające poza dużymi aglomeracjami, mają szansę znaleźć się w gronie zwycięzców konkursu.

Kilka celów

Konkurs ma na celu zaprezentowanie niezależnych warsztatów od jak najlepszej strony, a jednocześnie poprzez zewnętrzne bezpłatne audyty ma mobilizować przedstawicieli branży do podnoszenia standardów świadczonych usług. Dzięki temu, niezależne warsztaty będą mogły skuteczniej zabiegać o klientów posiadających stosunkowo nowe samochody, co przełoży się na wzrost przychodów warsztatów.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 7 grudnia 2016 w hotelu Marriott w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych wraz z Partslife, przy współpracy DEKRA Polska Sp. z o.o.

Partnerem konkursu została firma Castrol. Patronat medialny objęły: „Auto Świat”, „Nowoczesny Warsztat”, „Świat Motoryzacji”, oraz blog branży motoryzacyjnej warsztatowiec.info i Grupa Medialna MotoFocus.pl.

Jak zgłosić udział?

Warsztaty należące do sieci warsztatowych mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie, przesyłając emailem prośbę o formularz aplikacyjny konkursu „Warsztat Roku 2016” do szefa sieci warsztatowej. Tam też otrzymają instrukcję dalszego postępowania, a dla niecierpliwych regulamin konkursu jest do pobrania natychmiast ze strony www.sdcm.pl

O warsztaty działające na własną rękę, czyli te, które nie należą do sieci warsztatowych, zadbał natomiast SDCM. Przedstawiciele tych warsztatów powinni szczegółowo wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się na stronie SDCM lub też przesłać email z prośbą o link do formularza pod adres: info@sdcm.pl

Wszystkie przesłane i wypełnione aplikacje zostaną poddane weryfikacji i procedurze oceny, a najlepsze z nich trafią do firmy audytorskiej.

Warsztat Roku 2015 -  2Dodać należy, że aby zachęcić większą liczbę firm do udziału w konkursie, organizatorzy podjęli decyzję, iż do udziału w edycji 2016 nie może przystąpić dziewięciu laureatów I, II i III miejsca konkursu Warsztat Roku 2015.

Nowe nagradzane kryterium

Idąc ze światowymi trendami, podczas tegorocznej edycji konkursu, zaplanowano dodatkowe wyróżnienie – „Warsztat Przyjazny Środowisku”. Przyznane zostanie tym warsztatom, które uzyskają najwyższe oceny w zakresie ochrony środowiska.

Trafiony w „dziesiątkę”

warsztatZeszłoroczny konkurs „Warsztat Roku” przyniósł wiele odkryć, które zaskoczyły nawet osoby od lat związane z niezależnym rynkiem – w tym członków jury, które z poświęceniem odwiedzało warsztaty, pokonując tysiące kilometrów. – To, że w Polsce są doskonale zorganizowane, świetnie wyposażone i kompetentne  niezależne, serwisy oczywiście nie było żadną niespodzianką – powiedział nam Maciej Wisławski,  jeden z członków jury. – Jednak to, że prawdziwe warsztatowe perły udało się znaleźć nie tylko w wielkich miastach, ale również z dala od dużych ośrodków i to praktycznie we wszystkich zakątkach Polski, było wielką niespodzianką – dodał Krzysztof Rybarski , kolejny uczestnik jury.

Zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że pomysł okazał się trafiony. Został świetnie przyjęty przez środowisko niezależnych warsztatów, a także znalazł silny oddźwięk w mediach.

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz