Magazynowa inwestycja

27 Kwi 2017

Dynamiczny rozwój spółki Auto Partner sprawił, że została ona zmuszona do rozbudowy swych magazynów.

Na terenie swego centrum logistyczno-magazynowego w Bieruniu spółka Auto Partner uruchomiła nowy magazyn o powierzchni blisko 12 tys. m2. Tym samym pojemność magazynu centralnego zwiększyła się o 60% i zyskał on 22 dodatkowe rampy. Wraz z rozbudową części magazynowej powiększona została także część biurowa firmy – jest ona teraz większa o 700 m2.

Rozbudowa centrów logistyczno-magazynowych to jeden z celów programu inwestycyjnego spółki realizowanego z środków własnych oraz pozyskanych z emisji nowych akcji (przeprowadzonej w roku 2016). Oprócz powiększenia obiektu w Bieruniu firma niedługo, bo w najbliższych tygodniach, uruchomi także nowe centrum logistyczno–magazynowego w Pruszkowie. Będzie ono miało 7 tys. m2. Łączna powierzchnia magazynowa spółki, uwzględniając także magazyny lokalne obsługujące poszczególne filie, wyniesie wtedy około 74 tys. m2.

W ostatnich miesiącach odnotowujemy dwucyfrowy wzrost sprzedaży, regularnie rozszerzamy asortyment produktów, co wzmacnia naszą konkurencyjność na rynku. Dynamiczny rozwój wymaga odpowiedniej infrastruktury magazynowej i sprawnej sieci dystrybucji. Obecna przestrzeń magazynowa okazała się niewystarczająca i po blisko 3 latach od otwarcia nowej siedziby w Bieruniu, zdecydowaliśmy się na jej rozbudowę. Unowocześniona i większa powierzchnia magazynu pozwoli nam na kolejne zwiększenie stanów magazynowych i tym samym większą dostępność produktów oraz wprowadzanie do naszej oferty kolejnych marek i linii produktowych. Silnie zinformatyzowana infrastruktura magazynowa pozwala nam na szybkie dotarcie do klienta, w tzw. trybie just-in-time, dzięki czemu realizujemy dostawy nawet kilka razy dziennie mówi Aleksander Górecki, prezes zarządu spółki Auto Partner.

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz