Awans największego dystrybutora

22 cze 2018

Inter Cars znalazł się w gronie pięciuset największych polskich przedsiębiorstw, notując w zestawieniu bardzo wysoki awans.

Na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw opublikowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” Inter Cars znalazł się na 43. pozycji, notując duży skok w porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu. Wówczas firma uplasowała się w na miejscu 70. Spośród 143 firm notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, które w rankingu zostały ujęte, Inter Cars zajął 22 pozycję.

Zsumowane przychody wszystkich firmy z rankingu zwiększyły się w zeszłym roku o 5,1% i były blisko pokonania bariery 1,5 biliona zł. To dynamika sporo wyższa niż w poprzednich latach. W ubiegłym roku suma przychodów wzrosła o nieco ponad 2%, a jeszcze rok wcześniej trochę ponad 1%.

Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw jest najstarszym, tego typu rankingiem ciągle publikowanym w polskiej prasie. Wzorowana jest na zestawieniu Fortune 500 – rankingu największych amerykańskich przedsiębiorstw klasyfikowanych według przychodów brutto. Lista obejmuje zarówno przedsiębiorstwa publiczne, jak i prywatne. Pierwsza opublikowana została w 1999 roku. Najnowsze zestawienie jest już dwudziestą edycja tego rankingu.

Dla Inter Cars awans w rankingu jest kolejną dobrą wiadomością. Tylko od początku maja spółka znalazła się m.in. w rankingu 200 największych firm opublikowanym przez Wprost, otrzymała SAP Innovation Award 2018 oraz Biały Listek CSR Polityki, a także znalazła się w gronie ambasadorów polskiej gospodarki Wprost.

Zostaw Komentarz