„Bezpieczny Warsztat” wkracza w decydującą fazę

01 paź 2017

Trzecia edycja konkursu „Bezpieczny Warsztat” wkroczyła właśnie w decydującą fazę. Spośród zgłoszonych serwisów niezależnych wybrano te, w których DEKRA Polska przeprowadzi audyty, sprawdzając standardy i zasady obsługi klienta. Zwycięzców konkursu poznamy już w listopadzie.

Budowa pozytywnego wizerunku niezależnych warsztatów, prezentacja ich silnych stron, a także mobilizacja serwisów do ciągłego podnoszenia standardu świadczonych usług to główne cele jaki postawili sobie organizatorzy konkursu „Bezpieczny Warsztat”. Jak pokazały poprzednie jego edycje, istnieje duże zapotrzebowanie ze strony warsztatów niezależnych oraz szeroko rozumianego rynku motoryzacyjnego na organizację tego typu wydarzeń. Dlaczego?

Serwisy niezależne nadal kojarzą się wielu osobom z tańszą, niekoniecznie lepszą alternatywą dla autoryzowanych stacji obsługi. Tymczasem zeszłoroczny konkurs jednoznacznie pokazał, iż w niezależnych warsztatach faktycznie jest bezpiecznie i fachowo. Nie należy się też obawiać, że nie dysponują one odpowiednim wyposażeniem. Oto 97% aplikujących warsztatów podaje, że dysponuje urządzeniami diagnostycznymi z aktualnym oprogramowaniem. Znakomita większość korzysta też internetowego systemu zamawiania części (93%) oraz ma umowy na odbiór odpadów, świadczące o trosce o środowisko (97%).

Nabór warsztatów do trzeciej edycji konkursu „Bezpieczny Warsztat” zakończył się w połowie sierpnia. Teraz trwają profesjonalne audyty przeprowadzane w zgłoszonych serwisach przez firmę Dekra. Udział ekspertów gwarantuje przede wszystkim skrupulatną i szczegółową ocenę funkcjonowania punktów naprawczych. Warsztaty, które wzięły udział w ubiegłorocznej edycji konkursu, szczególnie doceniały właśnie ten aspekt, albowiem dzięki temu poznały słabsze swe strony i mogły dokonać odpowiednich zmian.

– Świadczymy usługi najwyższej jakości przy użyciu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i części zamiennych. Czasem jednak, w gąszczu codziennych obowiązków, można przeoczyć drobne elementy, które w sposób znaczący wpływają np. na ergonomię pracy. W ich dostrzeżeniu bardzo pomocni są zewnętrzni audytorzy. Audyt przeprowadzony przez Dekra Polska w ramach konkursu „Bezpieczny Warsztat” oceniamy bardzo wysoko, to ogromna wartość dodana tej inicjatywy – mówi Marek Suder z serwisu BS Gazmot, który zajął 2 miejsce w kategorii „warsztat duży” w ubiegłorocznej edycji konkursu.

Końcowe wyniki tegorocznego konkursu „Bezpieczny Warsztat” zostaną ogłoszone 8 listopada podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Inspiratorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, partnerem – marka Castrol, konkurs wspiera również Coframa.

Zostaw Komentarz