Bezpłatny dobór części poprzez numer VIN

09 sie 2016

Moto-Profil udostępnił możliwość bezpłatnego doboru podzespołów poprzez numer VIN wszystkim warsztatom, które współpracują z partnerami firmy i mają dedykowany katalog ProfiAuto. Taki sposób wyszukiwania to obecnie jedna z najpewniejszych metod doboru części zamiennych.

VIN - ulotkaKorzystanie z katalogu jest proste i intuicyjne. Po wpisaniu numeru VIN system odnajduje w bazie konkretny pojazd o danym numerze, co sprawia, że użytkownik otrzymuje jednostkowy wynik, a nie tylko listę pojazdów z pewnego zakresu numerów. Dzięki wykorzystaniu aktywnej grafiki, klient następnie wybiera interesującą go część, uzyskując jednocześnie informację o numerze OE. Ostatnim krokiem jest dobór podzespołu, dokonany za pomocą bazy numerów OE.

Wyszukiwanie podzespołów przy użyciu numeru VIN samochodu jest obecnie jedną z najpewniejszych metod doboru części zamiennych. Sposób ten zapewnia dużą dokładność, pozwala więc na zamówienie jednego, konkretnego elementu, zamiast kilku „na próbę”. Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia się także ograniczenie liczby zwrotów oraz reklamacji, będących efektem zamówienia niewłaściwych części.

Dzięki licencji wykupionej przez Moto-Profil, wszystkie sklepy i hurtownie oraz warsztaty posiadające dedykowany katalog ProfiAuto będą miały możliwość korzystania z bezpłatnego doboru części poprzez numer VIN do końca bieżącego roku.

Funkcja VIN – prezentacja

 

Zostaw Komentarz