Bielszy odcień bieli

01 gru 2015

Philips wprowadza na rynek linię żarników ksenonowych WhiteVision, których białe światło idealnie komponuje się z elementami oświetlenia wykonanego w technologii LED.

Lampy samochodowe dające światło o barwie w największym stopniu odpowiadającej światłu dziennemu to cel, do którego dążą producenci oświetlenia. Jeszcze kilkanaście lat temu podejmowano próby, aby kolor światła emitowanego przez żarówki halogenowe dorównywał bieli światła emitowanego przez lampy ksenonowe. Dziś jednak to ksenony muszą sprostać nowym wyzwaniom. Oto bowiem upowszechnienie się świateł pozycyjnych i dziennych LED sprawiło, że światło uzyskiwane ze zwykłych ksenonów wydaje się przy nich nieco żółtawe. Tymczasem kierowcy oczekują, aby światła główne samochodów dobrze komponowały się wizualnie z oświetleniem LED.

„Białe światło” jest najważniejszą cechą żarników ksenonowych dla 46% właścicieli aut w Niemczech i 49% kierowców francuskich. W Rosji tę cechę wskazuje na pierwszym miejscu aż 73% kierowców. W Europie to właśnie „efekt LED” jest istotną korzyścią, dla której kierowca zdecydowałby się kupić nowe żarniki ksenonowe.

W odpowiedzi na te oczekiwania, Philips zastępuje żarniki Xenon BlueVision Ultra nowymi Xenon WhiteVision. – Naszym celem jest dostarczanie takich rozwiązań, które otwierają przed użytkownikami pojazdów nowe możliwości. Coraz więcej kierowców dba o wizerunek swojego auta i chciałoby, aby także nocą auto prezentowało się jak najlepiej. Dostarczając żarniki ksenonowe świecące białym światłem, dajemy możliwość istotnej modyfikacji wyglądu samochodu. Dzięki takiemu oświetleniu wygląda ono, jakby było wyposażone w reflektory wykonane w technologii diodowej LED – mówi Thomas Henin, odpowiedzialny za marketing marki Philips w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Korzyści z zastosowania żarników WhiteVision nie kończą się jednak na estetyce. Mocny strumień światła o temperaturze barwowej 6000 K daje duży kontrast, dzięki czemu lepiej widoczne są niedoświetlone obiekty znajdujące się na jezdni i w jej otoczeniu. Ma to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo jazdy.

Linia Philips Xenon WhiteVision obejmuje żarniki typu D1S, D2S i D2R. Wszystkie oryginalne żarniki ksenonowe Philips mają homologację europejską R99, a ich pochodzenie potwierdza certyfikat autentyczności, w postaci hologramu i kodu QR, znajdujący się na opakowaniu.

Zostaw Komentarz