Bosch wspiera „Bezpieczny Warsztat”

02 Sie 2016

Bosch - Bezpieczny Warsztat 2Celem kampanii „Bezpieczny Warsztat” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM jest uświadomienie kierowcom, z jakich praw mogą korzystać przy okazji serwisowania oraz naprawy swoich samochodów. Akcja zwraca także uwagę na wysoką jakość i bogatą ofertę usług świadczonych na niezależnym rynku motoryzacyjnym, który obejmuje producentów części, sieci dystrybucyjne i warsztaty samochodowe.

Świadomość kierowców dotycząca tego, gdzie opłaca się serwisować samochód i jakie kupować do niego części nie jest najwyższa, co przekłada się na ponoszenie przez nich wyższych kosztów, niż to konieczne. Według statystyk ceny w niezależnych warsztatach są niższe nawet o 60% w porównaniu do autoryzowanych serwisów. Na mocy rozporządzenia Komisji Europejskiej 461/2010 określanego skrótem GVO lub MV BER (z niem. Gruppen Freistellungs Ver Ordnung lub z ang. Motor Vehicle Block Exemption Regulation) właściciele pojazdów mogą zlecać okresowe przeglądy i naprawy warsztatom niezależnym, bez ryzyka utraty gwarancji. Ponadto w samochodach objętych gwarancją dopuszczalne jest używanie części eksploatacyjnych pochodzących od niezależnych producentów, tańsze od tych sygnowanych logo producenta samochodów. Aby zachować gwarancję należy jednak pamiętać o spełnieniu takich kryteriów jak: zgodność serwisowania z zaleceniami producenta samochodów, umieszczenie odpowiedniego wpisu w książce serwisowej, zastosowanie części, których jakość jest co najmniej porównywalna oraz wystawienie faktury na serwis i części – przypominają przedstawiciele firmy Bosch.
Bosch - Bezpieczny Warsztat 3Bosch - Bezpieczny Warsztat 4Rynek warsztatów samochodowych w Polsce jest bardzo zróżnicowany zarówno pod względem cen usług jak również ich jakości, co wynika z wyposażenia serwisów i kwalifikacji personelu. Wiodąca rola firmy Bosch w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla producentów pojazdów oraz  serwisów niezależnych, a także zarządzanie sieciami autoryzowanych serwisów Bosch Car Service i AutoCrew skłoniły nas do wspierania kampanii „Bezpieczny Warsztat” – mówi Robert Dzierżanowski, kierownik ds. rozwoju koncepcji serwisowych w firmie Bosch. – Na polskim rynku działa co najmniej kilka tysięcy niezależnych warsztatów, które swoim wyposażeniem, kwalifikacjami personelu i profesjonalizmem w obsłudze klienta nie odbiegają od serwisów autoryzowanych przez producentów pojazdów. Dzięki tej kampanii kierowcy będą mogli dowiedzieć się o ich istnieniu i skorzystać z ich usług. Niezależny bezpieczny warsztat jest najczęściej bliżej klienta i oferuje niższe ceny – dodaje Robert Dzierżanowski.
Bosch - Bezpieczny Warsztat 1

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz