Breck ponownie nagradza samochodem

27 sie 2019

 

Uroczystość wręczenia nagrody głównej w drugiej, „włoskiej” odsłonie konkursu „Startuj po nagrody” marki Breck przeprowadzona została w siedzibie firmy Lumag w Budzyniu wsród pejzaży z Półwyspu Apeninińskiego. Nagrodę, Fiata 500X ozdobionego zielonymi, białymi i czerwonymi balonami, odebrała pani Karolina z Nowego Dworu Gdańskiego.

 

W czasie uroczystości, kończącej drugi etap konkursu „Startuj po nagrody”, ambasador klocków hamulcowych marki Breck, Krzysztof Hołowczyc, opowiadał o włoskich wojażach, wyścigach, pięknych i krętych trasach, i oczywiście o doskonałym hamowaniu. Nasz mistrz rajdowy zaczął – jak zwykle – z humorem. – Jak jest impreza, na której są piękne kobiety, wspaniałe samochody, świetne klocki to nie wyobrażam sobie, żeby mnie tam nie było – mówił Hołowczyc. – Podoba mi się klimat dzisiejszej imprezy, bo sam sporo podróżuję po Włoszech, ostatnio częściej łódką niż samochodem, dzięki czemu oglądam z wody te piękne krajobrazy. A sami Włosi, którzy przez całe lata nadawali ton w zakresie stylu i designu w motoryzacji, dziś mogą pochwalić się także zaawansowaną kulturą techniczną swoich samochodów. Podziwiamy przecież nie tylko wygląd Ferrari, ale też włoskie dokonania w dziedzinie mody i architektury. Ta delikatność i lekkość Włochów czyni ich naprawdę wyjątkowymi projektantami. Fiat 500X, który wygrała w konkursie marki Breck pani Karolina, może się podobać nie tylko z wyglądu. To dopracowane, bezpieczne auto. Włoska technologia poszła bardzo do przodu – mówił dalej Hołowczyc.

Wybór na nagrodę główną akurat Fiata 500X i włoskie klimaty uroczystości nie były przypadkowe – w drugim kwartale 2019 roku Breck mocno komunikował swoje przewagi nad konkurencją z Italii, podając konkretne liczby uzyskane w badaniach. I tak droga hamowania ze 120 do 80 km/h auta z kockami Breck okazała się krótsza o 12 metrów niż tego samego samochodu z klockami włoskiego konkurenta. Pod względem zużycia polski wyrób też pokazał przewagę – podczas testu obejmującego hamowania typowe dla warunków miejskich, pozamiejskich, górskich i autostradowych był aż o 55% lepszy! Górował również, gdy chodzi o średni współczynnik tarcia, w różnych warunkach użytkowania – usyskał wynik o 8% korzystniejszy.

Na tych którzy, kupili klocki Breck i wzięli udział w konkursie, poza wspomnianym Fiatem 500X, czekały także także inne nagrody, a mianowicie 10 kart przedpłaconych o wartości 1000 złotych na dowolne zakupy oraz 100 pakietów bezpieczeństwa, o przybliżonej wartości 250 złotych.

Pani Karolinie gratuluję nie tylko zwycięstwa i wspaniałej nagrody, ale także pomysłu na wygranie konkursu. Mam nadzieję, że w niedługim czasie zda pani egzamin na prawo jazdy i będzie się pani mogła cieszyć własnymi doświadczeniami z prowadzenia Fiata 500X – mówił Łukasz Żak, reprezentujący firmę Lumag, wręczając kluczyki zwyciężczyni.

Triumfatorka ujęła jury konkursu, bo na pytanie: „Jak Twoim zdaniem Breck wygrywa z Włochami?” ułożyła krótką rymowankę zakończoną mocnym akcentem: „To są fakty, a nie bzdura! W testach Włochom mięknie rura”.

Na razie pani Karolina – jeszcze bez prawa jazdy – przetestowała komfort siedzenia za kierownicą Fiata 500X i działanie klaksonu. Na pierwszą przejażdżkę swoim nowym autem, wokół fabryki, została zabrana przez Krzysztofa Hołowczyca. Mistrz rajdowy – jak należało się tego spodziewać – przewiózł triumfatorkę konkursu bardzo dynamicznie. Ale i bardzo bezpiecznie.

Zostaw Komentarz