Brembo z kartą autentyczności

09 mar 2016

Wyroby różnych znanych marek są podrabiane i produkty Brembo nie stanowią tu wyjątku. O ile jednak stosując np. fałszywe perfumy nie narażamy się na niebezpieczeństwo, to w przypadku elementów hamulcowych konsekwencje mogą być bardzo groźne.

Brembo3Na rynku można się natknąć na podrobione produkty Brembo, które wyglądają i kosztują praktycznie tyle samo, co oryginalne, ale cechują się zupełnie innym poziomem jakości. Zakup takich elementów niesie wielkie ryzyko, gdyż układ hamulcowy jest przecież systemem mającym olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu, tymczasem kopiowane elementy często nie trzymają odpowiednich standardów. Albo bowiem nie są wykonane z właściwych materiałów, albo nie zostały wystarczająco przetestowane.

By zatem wspomóc klientów, którzy mają zaufanie do marki Brembo i poszukują wyrobów opatrzonych jej logiem, włoska firma, jako pierwsza w swej branży, wprowadziła rozwiązanie pozwalające jednoznacznie ustalić, czy zakupione części z linii High Performance i z serii wyścigowej są autentyczne. Otóż do elementów tych dołączana jest teraz zdrapka z unikatowym numerem i symbolem kontroli jakości. Karta ta znajduje się w zamkniętej kopercie wkładanej do wnętrza pudełka wraz z instrukcją montażu. Klient zdrapuje pasek z karty odsłaniając w ten sposób 6-cyfrowy kod, który należy następnie wprowadzić na stronie www.original.brembo.com wraz z numerem karty, typem części i krajem zakupu. Po chwili wiadomo już czy część jest prawdziwa.

Brembo 2Wpisując dodatkowe informacje, w tym adres e-mail i model samochodu lub motocykla, można pobrać certyfikat autentyczności w wersji PDF. Jeżeli weryfikacja nie powiodła się, nabywca jest proszony o przedstawienie dodatkowych informacji, które pozwolą Brembo natychmiast rozpocząć śledztwo w sprawie pochodzenia podrabianych elementów.

Karta autentyczności towarzyszy wybranym elementom z serii Brembo High Performance i Brembo Racing. Są to tarcze hamulcowe, tarcze hamulcowe Turismo i kompletne zestawy Gran Turismo. W przypadku motocykli rozwiązanie to jest stosowane do zacisków hamulcowych, tarcz hamulcowych, cylindrów hamulcowych, sprzęgieł i dźwigni hamulca.

Brembo wprowadzi również plombę, która będzie umieszczane na pudełku, aby natychmiast było wiadomo, że dotarło ono z fabryki do klienta w stanie nienaruszonym.

Fałszowanie części jest dla Brembo poważnym problemem zarówno na rodzimym, włoskim rynku, jak i na niektórych rynkach azjatyckich, gdzie elementy układu hamulcowego nie muszą przechodzić skrupulatnych badań. Jest to problem tym bardziej poważny, że firma dokłada wielu starań (m.in. kontrolując cały proces produkcyjny, od surowego materiału do produktu końcowego), by jej wyroby były jak najwyższej jakości. Jako cel już dawno bowiem sobie postawiła, aby nabywcy części i systemów hamulcowych Brembo mogli cieszyć się wysoką wydajnością hamulców i jednocześnie mieli zagwarantowany najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zostaw Komentarz