By dobrze widzieć

15 lis 2016

Nie zawsze problem nieskutecznego działania wycieraczek daje się usunąć przez wymianę samych tylko piórek. Czasem trzeba wymienić także ramię wycieraczki.

Dobra widoczność to podstawowy warunek bezpiecznej jazdy samochodem. Wielki wpływ na to co i jak widzimy przez szyby ma oczywiście jakość wycieraczek. Warto jednak pamiętać, że ważny jest również odpowiedni docisk piórek do szyby, za co odpowiada ramię wycieraczki.

Problem z brakiem właściwego docisku wycieraczki najczęściej dotyczy tylnej szyby. Wystarczy zużyta sprężyna dociskowa czy wygięcie ramienia, by piórko nie czyściło tak jak należy. Próba naprawy polegająca na wymianie piórka na nowe nie przynosi wtedy pożądanego efektu.

logo-mammoothSkutecznym rozwiązaniem jest wówczas jedynie wymiana kompletnego ramienia wycieraczki, nie zaś tylko samego piórka. Z pomocą przychodzi tu Inter Cars, który w swej ofercie ma ponad 500 referencji kompletnych ramion wycieraczek tylnej szyby (ramię i pióro). Są to produkty przeznaczone do konkretnych modeli pojazdów, zachowujące cechy i parametry części oryginalnych.

Pełen asortyment ramion można poznać, korzystając z IC Katalogu Online. W tym celu w wyszukiwarce należy wybrać najpierw markę i model pojazdu. Następnie trzeba zawęzić swoje poszukiwania do kategorii WYCIERACZKI/DŹWIGNIE/RAMIONA, by w końcu wybrać podkategorię RAMIĘ WYCIERACZKI.

Ramię wycieraczki z piórem tył do Toyoty Yaris (01.99 - 12.04)
Ramię wycieraczki z piórem tył
do Toyoty Yaris (01.99 – 12.04)
Ramię wycieraczki z piórem tył do samochodu VW Transporter T5 (01.03 - )
Ramię wycieraczki z piórem tył
do samochodu VW Transporter T5 (01.03 – )

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz