Castrol partnerem konkursu

30 wrz 2015

Badania pokazują, że użytkownicy samochodów oczekują dziś od warsztatu niezależnego nie tylko niskich cen, ale również wykwalifikowanego personelu, odpowiedniego podejścia do klienta i standardu obsługi. Aby wyłonić najlepsze placówki w Polsce, Castrol, który od lat wspiera niezależne stacje serwisowe, został wyłącznym partnerem konkursu na najlepszy warsztat 2015 roku w Polsce.

logo KonkursuKonkursu na najlepszy warsztat 2015 roku w Polsce to największa tego typu inicjatywa w kraju, wspierana, oprócz marki Castrol, także przez producentów części samochodowych, dystrybutorów i sieci warsztatowe. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM i firma Partslife, która podobne przedsięwzięcie od lat prowadzi w Niemczech. Do rywalizacji przystąpić mogą wszystkie warsztaty niezależne. Laureatów poznamy 3 grudnia podczas 10. Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego.

Celem konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych warsztatów niezależnych w Polsce, lecz także podniesienie poziomu obsługi. Należy bowiem wiedzieć, że to właśnie serwisy niezależne obsługują lwią część parku samochodowego w naszym kraju. A jest co naprawiać – średnia wieku samochodu w Polsce to 12,6 roku (stan na 1 stycznia 2015 r.), a łącznie nad Wisłą jest zarejestrowanych niemal 13,5 mln aut. Jak wynika z danych GIPA przekłada się to na 31 mln wizyt w serwisach rocznie, a aż 66% z nich odbywa się w warsztatach niezależnych.

Castrol partnerem konkursu2Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Castrol wprowadził w ubiegłym roku unikalny w branży, kompleksowy program wspierania warsztatów nieautoryzowanych – Castrol Service Plus. W ramach projektu serwisy mogą skorzystać z oferty łączącej w sobie zarówno wsparcie techniczne, szkolenia i rozwój mechaników, jak również atrakcyjny program lojalnościowy. – Warsztaty walczą dziś o klienta, a duży partner może im w tym pomóc. Współpraca ze znaną marką podnosi wiarygodność i renomę punktu naprawczego – twierdzi Leszek Radzikowski, dyrektor ds. dystrybucji Castrol w Polsce.

Wyniki badań wskazują, że wybierając warsztat samochodowy, 82 procent respondentów kieruje się przede wszystkim dobrymi opiniami. Od niezależnego serwisu, oprócz odpowiedniej jakości i warunków naprawy, klienci oczekują też tego, że będzie w nim czysto, będą mogli doglądać naprawy i czekać na odbiór auta w wygodnej poczekalni. Bardzo też doceniają rzetelność i  doświadczenie pracowników, a także umiejętność doradzenia i znajomość nowych technologii. Najbardziej natomiast przeszkadza klientom nieuprzejmy personel.

Castrol partnerem konkursu3Warsztaty muszą zatem stawiać na rozwój kompetencji pracowników – nie tylko tych technicznych, lecz także związanych z różnymi aspektami obsługi klienta. – Mechanicy i pracownicy warsztatów są najważniejszymi doradcami konsumenta. Edukując naszych klientów, inwestujemy również w ich biznes, co przekłada się na wyniki – podkreśla Leszek Radzikowski. Castrol oferuje warsztatom szkolenia „Castrol Academy” obejmujące zarówno tematy produktowe, jak również z zakresu obsługi klienta i technik sprzedaży.Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Castrol w sierpniu 2014 roku na grupie 509 kierowców, którzy odwiedzili niezależny warsztat samochodowy przynajmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W tekście wykorzystano też dane z badania kierowców 2015 przeprowadzonego przez GIPA Polska w kwietniu 2015 roku na próbie 2604 kierowców.

 

Zostaw Komentarz