Ciśnienie pod kontrolą 2016

03 sie 2016

Najnowsze badania przeprowadzone na zlecenie firmy Michelin przez TNS Polska pokazują, że jedna czwarta polskich kierowców w ogóle nie sprawdza ciśnienia w oponach swoich samochodów. Michelin kontynuuje więc ogólnopolską kampanię edukacyjną „Ciśnienie pod kontrolą”, która ma przypominać kierowcom o konieczności utrzymywania prawidłowego ciśnienia w oponach. Właśnie rusza jej jedenasta edycja.

Najnowszy raport opracowany na zlecenie firmy Michelin przez ośrodek badawczy TNS Polska* pokazuje, że aż 25% wszystkich kierowców, w ogóle nie kontroluje ciśnienia w oponach, zaś 15% sprawdza je najwyżej raz w roku. Tylko 9% właścicieli aut postępuje zgodnie z zaleceniami producentów opon i kontroluje ciśnienie minimum raz w miesiącu.

Organizowana od wielu lat przez firmę Michelin kampania edukacyjna „Ciśnienie pod kontrolą” ma przypominać, że stan napompowania opon należy sprawdzać raz w miesiącu lub przed każdą dłuższą podróżą. Jest to o tyle ważne, że według badań firmy Michelin właściwe ciśnienie w oponach wpływa na:

  • bezpieczeństwo jazdy, zapewniając większą przyczepność, krótszą drogę hamowania i mniejsze ryzyko pęknięcia opony;
  • trwałość opony poprzez wydłużenie czasu jej użytkowania o jeden sezon;
  • ekonomię i ekologię jazdy poprzez mniejsze zużycie paliwa o około 0,3 l na 100 km.

Podczas tegorocznej akcji „Ciśnienie pod kontrolą”  szczególnie podkreślana jest zależność pomiędzy nieprawidłowym ciśnieniem i spowodowanym tym nierównomiernym zużyciem bieżnika. Wiele osób nie zwraca nawet uwagi na tę kwestię, dlatego nie są w stanie w porę zareagować. Warto zatem pamiętać, że jazda ze zbyt niskim ciśnieniem powoduje szybsze zużywanie się bieżnika przy jego zewnętrznych krawędziach, natomiast gdy opony są zbyt mocno napompowane – w jego środkowej części.

Ciśnienie pod kontrolą 2016_Michelin_KV– Właśnie dlatego w tym roku akcja „Ciśnienie pod kontrolą” odbywa się pod hasłem „Zostawiaj dobre ślady!” – wyjaśnia Iwona Jabłonowska, koordynator akcji w firmie Michelin. – W ramach kampanii uruchomiliśmy stronę www.cisnieniepodkontola.michelin.pl, gdzie znaleźć można treści edukacyjne oraz wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami. Do wygrania będą między innymi komplety najnowszych opon Michelin CrossClimate – pierwszych opon letnich z homologacją zimową – dodaje Iwona Jabłonowska.

„Ciśnienie pod kontrolą” to kampania organizowana w Polsce przez firmę Michelin po raz jedenasty. Pilotażową edycję akcji przeprowadzono w roku 2005. 87% przebadanych wtedy samochodów miało nieprawidłowe ciśnienie. Był to jeden z najgorszych wyników w Europie. Dlatego od 2006 r. Michelin Polska regularnie prowadzi działania edukacyjne „Ciśnienie pod kontrolą” w całym kraju. Dotychczas odbyło się 10 edycji kampanii.


—————–
* Badanie przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie Michelin Polska w czerwcu 2016 r. na reprezentatywnej grupie czynnych kierowców za pomocą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Zostaw Komentarz