Clim Spray i Clim Pur wracają

08 maj 2017

Do oferty Valeo powróciły w nowych opakowaniach preparaty Clim Pur (do dezynfekcji klimatyzacji) i Clim Pur (do czyszczenia i dezynfekcji wnętrza pojazdów.

Brak światła, wilgoć oraz podwyższona temperatura sprawiają, że samochodowy układ nagrzewania wnętrza i klimatyzacji to idealne miejsce do rozwoju niepożądanych mikroorganizmów będących realnym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale także bezpieczeństwa pasażerów. Mikroby mogą powodować bowiem uczulenia, a te z kolei w przypadku wielu osób bywają źródłem problemów z koncentracją i powodować mogą wydłużenie czasu reakcji. Zresztą nawet zwykłe kichniecie potrafi być niebezpieczne, gdyż nie da się kichnąć bez jednoczesnego zamknięcia oczu, a w czasie tych kilku dziesiątych sekundy może zdarzyć się sytuacja drogowa wymagająca natychmiastowego działania. Utrzymywanie klimatyzacji w należytym stanie jest więc niezwykle ważne.

Clim Pur to środek pomocny w tych staraniach, gdyż służy do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji w pojazdach samochodowych. Ma silne właściwości biobójcze, co pozwala eliminować bakterie, grzyby i drobnoustroje, a jednocześnie usuwa brzydki zapach i chroni układ klimatyzacji przed korozją, w szczególności parownik.

Bakteriobójczo i grzybobójczo działa także Clim Spray. Przeznaczony jest on do dezynfekowania kabiny samochodu, a dodatkowo odświeża ją usuwając nieprzyjemny zapach.

Oba preparaty są proste w użyciu, więc kierowcy mogą z powodzeniem stosować je samodzielnie. Aby cieszyć się efektami działania Clim Spray wystarczy przy uruchomionym silniku ustawić najniższą temperaturę oraz najwyższą moc klimatyzacji, upewnić się, że okna są szczelnie zamknięte i odchylić siedzenie pasażera. Następnie trzeba wstrząsnąć aerozolem, umieścić go na podłodze obok siedzenia pasażera i aktywować automatyczne rozpylanie preparatu, po czym pozostawić aerozol w zamkniętym pojeździe na co najmniej 15 minut.  Na koniec pozostaje dokładne wywietrzenie pojazdu.

– Klimatyzacja to znacznie więcej niż tylko wygoda. Prawidłowo działająca zarówno chłodzi jak i oczyszcza powietrze, poprawiając komfort jazdy i chroniąc zdrowie pasażerów. Początek wiosny to najlepszy moment, aby ją sprawdzić i zadbać o jej stan. Ważnym krokiem, który możemy wykonać samodzielnie jest oczyszczenie za pomocą środków Valeo Clim Pur i Clim Spray. Warto również pamiętać o wymianie filtra kabinowego – na przykład na Valeo ClimFilter Supreme, który dzięki warstwom polifenolu i aktywnego węgla zabezpiecza wnętrze kabiny nie tylko przed szkodliwymi cząstkami i gazami, ale także alergenami – mówi Agnieszka Wojtczuk z Valeo Service Eastern Europe.Zostaw Komentarz