Części General Ricambi
w ofercie ELIT Polska

10 cze 2018

W katalogu Elit Polska pojawiły się wyroby kolejnego renomowanego producenta części zamiennych do samochodów osobowych a mianowicie włoskiej firmy General Ricambi.

Firma General Ricambi powstała ponad 30 lat temu w Mediolanie. Dziś dysponuje fabryką o powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych, w której produkowane są między innymi przekładnie kierownicze, półosie napędowe oraz pompy wspomagania. Poszczególne referencje trafiają na pierwszy montaż oraz aftermarket.

Nasza sieć stawia na różnorodność dostawców, co pozwala współpracującym z nami warsztatom wybrać optymalną ofertę dla swoich klientów. Dlatego wprowadzamy do dystrybucji kolejnego producenta elementów układu przeniesienia napędumówi Dawid Cieśla z ELIT Polska. – General Ricambi proponuje bardzo szeroką gamę referencji przeznaczonych do samochodów marek europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Przekłada się to na pokrycie niemal całego parku pojazdów osobowych zarejestrowanych w naszym kraju.

General Ricambi oferuje także półosie napędowe po rekonstrukcji. Różnią się one znacząco od elementów naprawianych czy regenerowanych. W tym przypadku każda zdemontowana półoś rozkładana jest na części, których stan podlega wnikliwej analizie i ocenie. W przypadku dużego stopnia zużycia dana część zostaje zezłomowana, a nowa – wyprodukowana z zachowaniem oryginalnych parametrów. Następnie kompletna półoś trafia do lakierni, ostatnią nakładaną warstwą jest powłoka antykorozyjna. Wszystko odbywa się zgodnie standardem ISO 9001:2008.

Co więcej, firma systematycznie gromadzi i magazynuje odzyskane elementy, zaś nowoczesny park maszyn pozwala na wytworzenie nowego wału niezależnie od stopnia przygotowania całości do rekonstrukcji. W praktyce znacznie upraszcza i przyspiesza to proces dystrybucji półosi na linii fabryka – dystrybutor – warsztat.

Rekonstrukcja półosi to bardzo ciekawa i zarazem konkurencyjna pozycja w ofercie General Ricambi. Unikalny sposób przywracania sprawności technicznej tym elementom ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze – dodaje Dawid Cieśla. – Zapewnia także niemal stuprocentową szansę na nowy element do starszych modeli samochodów, do których producent nie zapewnia już oryginalnych części. Jeśli zważymy, że średnia wieku pojazdu w Polsce to prawie 15 lat, mamy dzięki tej ofercie duży potencjał rozwoju.

Zostaw Komentarz