Delphi – program regeneracji pomp CR

25 cze 2019

Nowy program regeneracji Delphi Technologies stwarza możliwość wymiany pompy CR na regenerowaną o wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie, a tym samym pozwala obniżyć koszty naprawy.

Delphi Technologies wprowadza do swej oferty nowy program fabrycznej regeneracji pomp Common Rail. Dotyczy on pomp wykorzystywanych w popularnych samochodach osobowych, a także lekkich pojazdach użytkowych, dostawczych oraz terenowych, i ma pozwolić dystrybutorom i warsztatom proponowanie produktu i usługi o wysokiej jakości, a jednocześnie w konkurencyjnej cenie. Klienci tym samym zyskają kolejną opcję naprawy, poza stosowaniem części OE i korzystaniem z usług autoryzowanych serwisów.

– Sprzedaż nowych pojazdów z silnikami wysokoprężnymi osiągnęła w 2015 r. najwyższy poziom w całej Europie, co oznacza, że miliony pojazdów wchodzą właśnie na niezależny rynek napraw – mówi Jean-Francois Bouveyron, wiceprezes Delphi Technologies Aftermarket – EMEA. – W związku z tym w najbliższych latach przewidywany jest wzrost liczby napraw układów Common Rail. Uruchomienie naszego programu regeneracji otworzy dla niezależnych warsztatów nowe możliwości.

W miarę jak pojazd staje się coraz starszy, koszty naprawy mogą osiągnąć nieproporcjonalnie wysoki poziom w stosunku do jego wartości. Ponowne wykorzystanie komponentów po ich regeneracji przeprowadzonej przez Delphi Technologies oznacza przywrócenie stanu pompy do porównywalnego z nowym produktem, a przy tym obniżenie kosztów naprawy. Poza tym, w trakcie regeneracji zużywane jest o 50 procent mniej materiałów i oszczędza się 85 procent energii, co jest znacznie korzystniejsze dla środowiska.

Zauważyć tu także należy, że niektóre zakłady regeneracji wymieniają jedynie uszkodzone części lub, co gorsza, jedynie czyszczą pompę, natomiast Delphi Technologies stosuje rygorystyczny siedmioetapowy proces. Obejmuje on kontrolę tzw. rdzenia, czyli w tym przypadku pompy przeznaczonej do regeneracji, demontaż produktu, czyszczenie, dalszą kontrolę, wymianę części na elementy o jakości OE, montaż, a wreszcie testowanie i kalibrację. Takie skrupulatne podejście zapewnia zgodność pompy z wymaganiami OE pod względem emisji, oszczędności paliwa i trwałości.

Niezależne warsztaty nie obsługują zazwyczaj samochodów jednego rodzaju, czy też klientów jednego rodzaju, dlatego możliwość zaoferowania więcej niż jednej opcji naprawy jest bardzo pożądana. Dzięki nowemu programowi Delphi warsztaty mogą zapewnić swoim klientom wybór bez wpływu na jakość ani poziom obsługi, mają więc dużo większą szansę, by odnieść sukces na konkurencyjnym rynku – podkreśla Jean-Francois Bouveyron .

Gama pomp objętych nowym programem fabrycznej regeneracji to 29 wersji pomp DFP1, DFP3 oraz DFP4 pasujących do 22 modeli pojazdów takich marek jak Ford, Hyundai, JCB, Kia, Mercedes, PSA oraz SsangYong. Są one dostępne od ręki u dystrybutorów Delphi Technologies oraz w autoryzowanej sieci warsztatów. Wszystkie podlegają dwuletniej gwarancji.

 

Zostaw Komentarz