Dobrzy wujkowie

13 lut 2015

Młody człowiek, który postanowi związać przyszłe życie zawodowe z warsztatem samochodowym ma do wyboru całkiem sporo szkół (techników i zasadniczych) o tym właśnie profilu. Problem polega na tym, że rozwój techniki w motoryzacji mknie niczym sportowe auto, a biedne, niedofinansowane szkolnictwo próbuje za nim nadążyć kałamaszką. Pewnie szkoły mogłyby już zająć się wyłącznie prowadzeniem kursów historii mechaniki samochodowej w zarysie, gdyby nie firmy, które postanowiły objąć mecenat nad młodzieżą, organizując rozmaite szkolenia, świetnie uzupełniające oficjalne programy nauczania. Oczywiście, owe firmy nie robią tego wyłącznie z pobudek altruistycznych i przyświeca im długofalowy cel biznesowy. Ci młodzi, ambitni uczniowie, kiedyś zostaną mechanikami, a więc i klientami. Tak czy owak należą się za to brawa. Chciałoby się, żeby i w innych branżach znaleźli się dobrzy wujkowie, którzy chcieliby zrobić coś sensownego dla oświaty i młodzieży, a przy okazji i dla siebie.

Grzegorz Kacalski i Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Mistrzostwa Mechaników
– termin eliminacji i pytania

Znany jest termin eliminacji do finału IV Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Organizatorzy ujawnili także dwa pytania z tegorocznego testu. Finał konkursu odbędzie się podczas targów Motor Show 2015 w Poznaniu.

miniaturka

Wyścig z Sachsem

Już po raz trzeci klienci Inter Cars mogą wziąć udział w Sachs Race Cup. W maju i czerwcu odbędzie się cykl spotkań, podczas których warsztatowcy będą się nie tylko szkolić, ale i dobrze bawić.

miniaturka

Delphi aktualizuje

Pojawiła się aktualizacja programu diagnostycznego Delphi R3.2014, która zwiększa jego możliwości, a także ułatwia i przyspiesza pracę.

miniaturka

Moto-Profil z diamentem

Jedno z najbardziej prestiżowych, biznesowych wyróżnień w Polsce po raz kolejny trafiło do firmy Moto-Profil. Dystrybutor części i akcesoriów samochodowych z Chorzowa zajął dziewiąte miejsce na liście Diamentów Forbesa 2015 w województwie śląskim wśród przedsiebiorstw o przychodach powyżej 250 mln PLN. W ogólnopolskim rankingu firma uplasowała się na 77 pozycji.

miniaturka

Shell Helix Produktem Optymalnym

Oleje silnikowe Shell Helix otrzymały certyfikat „Produkt Optymalny” w plebiscycie „Price Quality”. To już trzecia, po Laurze Konsumenta i Innowacji Roku, nagroda przyznana w tym roku olejom Shell Helix

miniaturka

PROXIMA – nowa linia kluczy pneumatycznych

Do magazynu firmy TIP-TOPOL trafiła właśnie nowa linia kluczy pneumatycznych PROXIMA i tym samym rozpoczęła się ich sprzedaż. Do dyspozycji klientów oddane zostały trzy modele klucze udarowych ½”, ¾” i 1”.

miniaturka

Nietypowe przewody zapłonowe

Poza przewodami zapłonowymi marki Sentech ujętymi w firmowym katalogu, dostawca tych elementów, czyli firma GG Profits, realizuje także nietypowe zlecenia.

Zostaw Komentarz