Doładuj się w Lądku

25 lut 2017

Władze Lądka Zdroju postanowiły promować motoryzację elektryczną. Gminni urzędnicy właśnie testują samochody Nissan e-NV200 i Nissan Leaf.

W najbliższych dniach, pod hasłem „Doładuj się w Lądku”, zaplanowano m.in. montaż stacji szybkiego ładowania. Przewidziano również konferencję i debatę z udziałem m.in. przedstawicieli rządu, a także rajd samochodów elektrycznych.

Projekt wpisuje się w strategię określoną w rządowym dokumencie „Krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych”, który jest zbiorem obowiązków, jakie na państwa członkowskie Unii Europejskiej nakłada Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych.

Według raportu Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska (EEA), Polska jest drugim po Bułgarii najbardziej zanieczyszczonym państwem UE. Zdaniem EEA jednym z najważniejszych zadań jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji poprzez m.in. długofalowe działania promocyjne.

Bazując na wytycznych Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Energii, agencja Link PR we współpracy z fundacją Sudecka Eko Akademia opracowała cykl działań mających na celu popularyzację niskoemisyjnych środków transportu i zmianę świadomości wśród społeczeństwa.

– Stan środowiska naturalnego, szczególnie w uzdrowiskach, wymusza podejmowanie radykalnych działań zmierzających do ograniczenia emisji zanieczyszczeń i hałasu. Chcemy, by nasz kurort stał się wzorcową gminą uzdrowiskową. Program promocji motoryzacji elektrycznej doskonale więc wpisuje się w naszą strategię  –  mówi Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka Zdroju.

 

Zostaw Komentarz