Drugi serwis, pierwsza hamownia

01 gru 2015

Lada dzień otwarty zostanie drugi w Polsce autoryzowany serwis ZF. Będzie on, jako jedyny w kraju, wyposażony w hamownię skrzyń biegów  ZF Services Functional Test Bench CH-EG 110 Lite.

Przypomnijmy, że spółka Q-Service Truck należąca do grupy Inter Cars została w 2014 roku autoryzowanym przedstawicielem koncernu ZF Friedrichshafen AG w zakresie sprzedaży i serwisu manualnych oraz zautomatyzowanych skrzyń biegów tego producenta. Umowa obejmuje przekładnie manualne z rodzin: ECOSPLIT, ECOMID i ECOLITE oraz zautomatyzowane: AS Tronic Lite, AS Tronic Mid i AS Tronic. Dzięki tej współpracy Q-Service Truck uzyskało dostęp do najnowocześniejszej technologii w dziedzinie skrzyń biegów. Uruchomiono również autoryzowany Serwis ZF.

Adam Fąk Manager Autoryzowanego Serwisu ZF (1) Umowa, którą podpisano z firmą ZF, dała nam możliwość pomocy klientom z różnych gałęzi motoryzacji, w których produkty ZF są stosowane. Zakup hamowni skrzyń biegów, jedynej w Polsce i jednej z nielicznych w Europie pozwoli nam na dalsze rozszerzanie autoryzacji na takie produkty jak skrzynie automatyczne czy przekładnie pojazdów osobowych – mówi Adam Fąk, manager serwisu ZF Services Partner.

Jak podkreślają przedstawiciele Q-Service Truck, serwis spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi koncernu ZF dotyczące obsługi klientów. Oprócz profesjonalnie wyposażonego warsztatu, jego wielkim autem jest personel – wyszkoleni mechanicy z ogromnym doświadczeniem zawodowym.

– Co nas wyróżnia? To, że jesteśmy w stanie pomóc w najtrudniejszych sytuacjach, podejmując się najtrudniejszych napraw. Kiedy już nikt inny nie może zaradzić awarii, zawsze jeszcze jesteśmy my – dodaje Adam Fąk.

Ambicją serwisu jest skategoryzowanie napraw według ich trudności. Przy mniej skomplikowanych awariach, partnerzy biznesowi mają możliwość zasięgnięcia informacji w serwisie i samodzielnego przeprowadzenia naprawy. Jeżeli jednak w jej trakcie okaże się, że sprawa jest bardziej skomplikowna i wymaga użycia specjalistycznego sprzętu oraz dostępu do głębszej wiedzy – zaplecze warsztatowe i stały kontakt z inżynierami z Niemiec pozwalają serwisowi dokonać diagnozy i naprawy przekładni w możliwie najkrótszym czasie. Jako bezpośredni dystrybutor koncernu ZF Friedrichshafen AG, serwis ma dostęp do części oryginalnych, co znacząco skraca termin realizacji zlecenia.

Zlecenia serwisowe przyjmowane są zgodnie z wymogami ZF. Wykonywana jest pełna dokumentacja zdjęciowa komponentu przed demontażem, sprawdzane są wszelkie znaki i cechy oraz to, czy tabliczka znamionowa jest uszkodzona mechanicznie. Tylko w ostateczności przekładnia jest rozbierana. Często okazuje się bowiem, że usterka nie jest spowodowana przez skrzynię biegów, dlatego też najpierw wykonywana jest pełna diagnostyka pojazdu. Korzysta się przy tym z komputera diagnostycznego ZF. Kompletne badanie skrzyni biegów połączone jest z jazdą testową.

Serwis dysponuje specjalnymi stanowiskami przeznaczonymi do naprawy skrzyń biegów i fabrycznymi narzędziami ZF. Pracę ułatwia też suwnica, za pomocą której przekładnie są transportowane oraz myjnia chemiczno-parowa służąca do dokładnego oczyszczenia skrzyń przed naprawą. Sercem serwisu jest jednak najnowocześniejsza hamownia.

 

 

Zostaw Komentarz