Dzieci, piłka, Continental

27 lip 2016

Continental  1W weekend 23-24 lipca na stadionie Legii w Warszawie rozegrane zostały IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po pełnym walki, trzymającym w napięciu do ostatniej minuty meczu Rosja pokonał Francję w rzutach karnych 4:3. Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największe wydarzenie sportowe dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata. IV edycja turnieju zgromadziła setki kibiców i fanów piłki nożnej, którzy przybyli na stadion miejski Legii Warszawa, by obserwować zmagania prawie 300 młodych piłkarzy i piłkarek z całego świata. W tym roku, o tytuł najlepszej drużyny na świecie, walczyło 27 zespołów z 4 kontynentów i 26 krajów świata, m.in. Niemiec, Kolumbii, Tajlandii czy Japonii.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Już po raz czwarty głównym sponsorem wydarzenia był Continental, producent opon i dostawca wielu rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

Piłkarskie emocje z Conti

W sobotę rozegrano mecze fazy grupowej. W niedzielę do walki o Puchar Mistrzów Świata stanęły drużyny z Polski, Hiszpanii, Węgier, Francji, Wietnamu, Rosji i Ukrainy. W finałowym starciu, po serii karnych, drużyna Rosji pokonała zespół z Francji 4:3. Brązowy medal trafił w ręce drużyny z Polski, która wygrała z Węgrami 2:0.

Gratulujemy drużynie Rosji, która zdobyła tytuł Mistrza Świata 2016, a także  wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Turnieju! Cieszymy się, że blisko 300 małych fanów piłki nożnej miało szansę wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że zaszczepiona w ten sposób pasja do sportu pozostanie w nich na całe życie – powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager w Continental Opony Polska.

Jak co roku, tak i podczas tegorocznych Mistrzostw, zawodnicy mogli wziąć udział w specjalnej konkurencji ContiTest, przygotowanej zarówno z myślą o strzelcach, jak i bramkarzach. Jej uczestnicy musieli wykazać się celnością, trafiając do ustawionej na boisku bramki przez zawieszone na niej, na różnej wysokości opony Continental. Najlepszym bramkarzem okazał się Bohdan Venta (Ukraina), a strzelcem David Ninkovic (Serbia).

Atrakcje dla całej rodziny

Zakończone Mistrzostwa Świata to nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim dobra zabawa na świeżym powietrzu, w gronie rodziny i przyjaciół. Kulminacją atrakcji był mecz pokazowy Polska vs. Reszta Świata. Na murawie pojawiły się legendy polskiej i światowej piłki: Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Radosław Gilewicz, Radosław Majdan i Tomasz Kłos, a także Frank Verlaat (Ajax Amsterdam) oraz Siergiej Alejnikow (Juventus Turyn, srebrny medalista Euro 1988). Ponadto Legia Warszawa – gospodarz imprezy – nagrodził kibiców specjalną niespodzianką, częstując wszystkich ponad pół tonowym tortem z okazji setnych urodzin Legii.

Na kolejne piłkarskie emocje – V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej – organizatorzy wraz z firmą Continental Opony Polska zapraszają za rok.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie: www.nadziejanamundial.pl

 

Zostaw Komentarz