eSOWA – mądra głowa

05 wrz 2016

Info_Pras_Inter_Cars_Kamera_jak_skaner (2)Inter Cars wprowadza nową funkcję programu eSOWA. Umożliwia ona użycie kamery internetowej jako skanera kodów Aztec i kodów kreskowych.

Mozolne dodawanie pojazdu do kartoteki to zmora wielu warsztatów. Poszukują więc one rozwiązana, umożliwiającego szybsze odszukanie samochodu lub dodanie towaru do zlecenia, nie dysponują jednak skanerem kodów. Z pomocą przychodzi tu Inter Cars. Oferowany przez firmę program eSOWA od pewnego czasu pozwala na wykorzystanie kamerki internetowej do skanowania kodów.

Trzeba jednak pamiętać, że nie każda kamera poradzi sobie z ich odczytaniem – niestety sprzęt montowany w laptopach może mieć zbyt niskie parametry. Na rynku dostępne są jednak niedrogie urządzenia, którymi można się posłużyć. W Inter Cars można kupić np. kamerę Microsoft Lifecam 1080p HD.

W ten sam sposób można dodawać towary do zlecenia naprawy czy zamówienia sprzedaży. Wystarczy kliknąć w ikonę kodu 2D i tym razem wybrać opcję „Kod kreskowy”. Kolejny krok to zeskanowanie kodu towaru, a po jego odnalezieniu, podanie ilości oraz ceny.

Info_Pras_Inter_Cars_Kamera_jak_skaner (4)Kamerę można dodatkowo wykorzystać do szybkiego wyszukania zlecenia naprawy. Na każdym wydruku karty zlecenia znajduje się kod kreskowy, który ułatwi nam znalezienie pośród wielu innych zleceń tego poszukiwanego.

Inter Cars zachęca do przesyłania uwag i pytań dotyczących programu eSOWA na adres: esowa@intercars.eu. Dodatkowo po numerem 22 714 11 13 są dostępni konsultanci, którzy chętnie pomogą w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

 

Zostaw Komentarz