Excelon – nowa marka opon na polskim rynku

03 Lip 2018

Tanie ogumienie pochodzące z Tajwanu, Chin czy krajów bałkańskich cieszy się znaczną popularnością na naszym rynku. Firma ITR CEE postanowiła więc wprowadzić do Polski nową markę opon mających cechować się dobrą jakością i atrakcyjna ceną.

Opony Excelon to nowa propozycja z segmentu top budget dla kierowców szukających ogumienia zapewniającego komfort oraz bezpieczeństwo jazdy i jednocześnie o korzystnej relacji ceny do jakości. Tworzono je z myślą o różnych grupach użytkowników szukających sprawdzonych i bezpiecznych, a jednocześnie ekonomicznych rozwiązań: od poruszających się okazjonalnie po drogach miejskich, po wymagających sportowych osiągów czy właścicieli firm transportowych.

Jakość top – cena low

Od lewej: Turing HP i Performance UHP

Jak deklaruje dystrybutor, czyli spółka ITR CEE należąca do japońskiego koncernu ITOCHU, wytwarzane w Chinach opony Excelon spełniają najwyższe standardy jakości ITOCHU oraz normy UE. Proces produkcyjny, technologie, warunki i sprzęt w zakładzie i w transporcie są ściśle kontrolowane przez japońskich ekspertów. W produkcji wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewniające trwałość i dobre osiągi opon w zależności od ich przeznaczenia. Przykładem jest opona do pojazdów osobowych Turing HP o bardzo dobrej przyczepność dzięki nowoczesnej konstrukcji bieżnika z wielopłaszczyznowymi żebrami. Stworzoną z myślą o sportowych autach oponę Performance UHP wyróżnia z kolei powiększony obszar styku z nawierzchnią, a także takie rozwiązania, jak specjalne lamele, środkowe żebro czy sztywne boki opony, zwiększające stabilność i bezpieczeństwo podczas szybszej jazdy. Budowa opony przeznaczonej do pojazdów typu SUV i 4×4 – EX-4 (SUV)  ma natomiast przede wszystkim zapewniać skuteczne odprowadzanie wody, redukując zjawisko aquaplaningu i ograniczając ryzyko poślizgu.

Od lewej: EX-4 SUV i EX-1 VAN

Oprócz dobrej jakości i zrównoważonych osiągów atutem opon Excelon jest ich przystępna cena. Model Turing HP kierowcy zakupią w Polsce w cenie od ok. 110 zł, Performance UHP – od ok. 120 zł, a model Excelon EX-4 (SUV) od ok. 200 zł.

Do pojazdów dostawczych

W ofercie marki Excelon szczególne miejsce zajmuje ogumienie do vanów i samochodów dostawczych, projektowane z uwzględnieniem wymagań związanych z większym ciężarem i gabarytami pojazdów. Opona EV-1(VAN), z solidnym blokiem barkowym, zapewnia stabilność podczas jazdy i hamowania pojazdu obciążonego ładunkiem, a nowoczesna konstrukcja bieżnika maksymalizuje osiągi na mokrej nawierzchni ograniczając ryzyko poślizgu. Cena detaliczna modelu rozpoczynająca się od 170 zł ma być odpowiedzią na potrzeby firm transportowych, optymalizujących koszty prowadzonej działalności.

Na wielu rynkach

Opony Excelon produkowane są od 2014 roku i przez ten czas zdobyły wiernych nabywców w krajach, takich jak Wielka Brytania, Holandia czy Rumunia. – Sukces na wymagającym rynku brytyjskim i bardzo niski wskaźnik reklamacji miał kluczowy wpływ na decyzję o wprowadzeniu marki na polski rynek – mówi Yu Tanino, prezes ITR CEE w Polsce. – Azjatyckie opony na ąrzestrzeni ostatnich lat zdążyły dorównać jakością europejskiemu ogumieniu klasy ekonomicznej. Dzięki udoskonalanym technologiom, opony chińskie zyskują uznanie na zagranicznych rynkach, a także w Polsce.

Nowa marka uzupełnia ofertę hurtowni ITR w segmencie opon ekonomicznych i top budget na polskim rynku. Od 2011 roku firma dystrybuuje m.in. indonezyjskie opony segmentu niższej klasy średniej Achilles, które zdobyły zaufanie kierowców w ponad 70 krajach Europy, Środkowego Wschodu, Azji, Afryki, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. W 2016 roku ITR CEE wprowadził do Polski kolejne marki ekonomiczne: Strial – opony wytwarzane w Serbii, w nowoczesnej fabryce jednego z wiodących europejskich koncernów i Prestivo – jedną z najpopularniejszych marek oponiarskich w Wielkiej Brytanii wśród użytkowników aut klasy średniej i premium, a od 2017 r. opony marki Presa produkowane przez tajwański koncern Maxxis.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz