Ferodo bez miedzi

09 gru 2015

Federal-Mogul Motorparts rozszerzył ofertę klocków hamulcowych Ferodo Eco-Friction o zerowej i niskiej zawartości miedzi.

Ferodo Eco-Friction to opatentowana technologia stosowana do produkcji klocków na pierwszy montaż, która powstała w odpowiedzi na oczekiwania producentów pojazdów. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale również poprawia skuteczność hamowania. Najnowsze testy wykazały, że klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction mają przewagę nad tradycyjnymi produktami z mieszanek miedziowych. Na przykład droga hamowania Volkswagena Golfa VI z prędkości 100 km/h skróciła się o 10%, a przy próbie hamowania ze 115 km/h o 17%.

Klocki Ferodo Eco-Friction mogą być montowane także w lekkich pojazdach dostawczych. Korzyści z takiego rozwiązania potwierdzają kolejne wyniki: droga hamowania Peugeota Boxera i Fiata Ducato była krótsza o 12 lub 16 metrów z prędkości odpowiednio 100 km/h oraz 115 km/h. Testy zostały przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą – MIRA Ltd z Wielkiej Brytanii, zaś wyniki dotyczą porównania klocków Ferodo z drugą, konkurencyjną marką o najlepszych wynikach.

Ferodo Eco-FrictionObecnie klocki Ferodo Eco-Friction są używane na pierwszy montaż w nowym Audi A4, najnowszej generacji Mercedesie klasy C, a niebawem pojawią się również w modelach innych producentów. – Klocki Ferodo Eco-Friction są dostępne także na rynku wtórnym. Pochodzą one z tych samych linii produkcyjnych co klocki dostarczane do fabryk samochodów, mają więc identyczne wszystkie parametry – mówi Marcin Sochaczewski, dyrektor ds. marketingu na region Europy Centralnej i Północnej z Federal-Mogul Motorparts Poland. I dodaje:– Dzięki technologii Ferodo Eco-Friction z wyprzedzeniem spełniamy wymogi prawne dotyczące niskiej lub zerowej zawartości miedzi w okładzinach hamulcowych. Zauważa ponadto: – Wprowadzając nowe produkty na rynek, oferujemy wsparcie techniczne dla autoryzowanych serwisów i warsztatów niezależnych.

Oferta nisko i bezmiedziowych klocków hamulcowych Eco-Friction pokrywa w tej chwili 90% zapotrzebowania europejskiego parku samochodowego. Od 2016 roku odsetek ten ma wzrosnąć do 95%.

 

 

Zostaw Komentarz