Finał już wkrótce

17 maj 2019

III Międzynarodowy Finał Young Car Mechanic zbliża się wielkimi krokami. Już 26 maja poznamy najzdolniejszego ucznia szkół mechanicznych z Polski i wybranych krajów Europy.

Tegoroczna edycja konkursu Young Car Mechanic to już trzecia odsłona rywalizacji, do której zaproszeni zostali uczniowie z innych europejskich krajów, w których Inter Cars prowadzi swoją działalność. W 2017 roku byli to uczniowie z Łotwy i Litwy, 12 miesięcy później dołączyli do nich koledzy z Bułgarii i Estonii. W 2019 roku lista krajów jest jeszcze obszerniejsza – w międzynarodowym finale spotkają się bowiem reprezentanci szkół z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Węgier i Bułgarii.

W Centrum Szkoleniowym Inter Cars rywalizować będą przez dwa dni (25-26 maja) o tytuł najlepszego młodego mechanika w Europie. Przyjdzie im zmierzyć się ze złożonymi zadaniami technicznymi, w trakcie których zostanie oceniona ich wiedza praktyczna oraz umiejętności diagnostyki i naprawy samochodów w warunkach najpełniej oddających realia pracy mechanika.

Rywalizacja zapowiada się tym bardziej emocjonująco, że łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2019 wynosi aż 100000 zł! Dodatkowo, wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki firmy Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

– Young Car Mechanic już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Inter Cars. Jesteśmy dumni, że inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem uczestników, a także partnerów, bez których organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Wspólnie kształcimy nowe pokolenie mechaników, którzy są przyszłością naszej branży – mówi Radosław Sujka, menadżer działu szkoleń Inter Cars

Konkurs co roku wspierają znane i prestiżowe marki, którym zależy na kształtowaniu właściwych wzorców wśród młodzieży. W tym roku Partnerami Strategicznymi, zarówno etapu krajowego, jak i Międzynarodowego Finału są firmy Bosch, Elring oraz ZF Aftermarket, a Partnerami Finału Międzynarodowego będą, poza wyżej wymienionymi, także firmy Hella, Varta, Meyle oraz Motoremo.

Zostaw Komentarz